Nauka przez oglądanie filmów

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że być może był już taki temat, ale mam konkretne pytanie co do niego. Co myślicie o oglądaniu serialu Skins bez lektora i napisów? Jestem obecnie na poziomie trochę ponad FCE. Naturalnie zdaję sobię sprawę z tego, że nie zrozumiem wszystkiego od razu, chodzi mi raczej o ogólny sens. Jeśli nie to jakie inne seriale polecacie (nie tylko uczące, ale też ciekawe) ?
Były już takie wątki, poszukaj. Skinsów będzie ci ciężko zrozumieć bez angielskich napisów - dużo slangu.
a wgl jest coś takiego jak ' słownik najczęściej używanyych słow ze slangu ' ? lub coś podobnego?
jest taki slownik, poszukaj gdzies w necie - mam takie cos, ale musze poszukac i dam ci znac. W tym slowniku sama dowiedzialam sie co to 'brown sugar' (w piosence Stones) i ze to nic nie mialo wspolnego z muscovato.
a ja kiedyś w hotelu miałem do wyboru white sugar i brown sugar. Wybrałem ten drugi i czekałem cały dzień, ale nic się nie zdarzyło :-(
mg-
a moze cos gdzies tam sie ruszylo, tylko nie byles tego swiadomy...
Nic się nie ruszyło! To inni zachowywali się dziwnie: doczepiali sobie różowe nogi itp. Co za ludzie!
Jeśli lubisz się bawić w takie rzeczy to możesz sobie pobrać napisy angielskie do Skinsów ( tak z 15 - 20 pierwszych odcinków). Dokładnie je przeanalizować, powypisywać słówka, zwroty, których nie znasz. Jak zrobisz to sumiennie to zrozumiesz znacznie większy procent tego co mówią w kolejnych odcinkach. Jak chcesz to spróbuj, sprawdza się to dość dobrze.
a jakaś strona z tymi napisami? bo jak narazie szukam i nic z tego :(
subscene.org lub opensubtitles.com
Na którejś z tych na pewno są napisy do skinsów. Co do nauki i sprawdzania nieznanych słów - ja po prostu w trakcie pauzowałem serial, sprawdzałem słówko, wpisywałem do notatnika i szedłem dalej.
Teraz właśnie patrzę. Tutaj są wszystkie sezony http://www.tvsubtitles.net/tvshow-147-1.html
Nie wiem czy można tutaj wklejać linki. Jeżeli nie to proszę o usunięcie.
chdziło mi bardziej o txt chyba, że macie jakiś program do otwierania tego bez oglądania filmu ?
podałem ci wyżej linki
widzę, że pakk i ja na marne Ci to podajemy. Masz trzy źródła przez nas podane. W czym problem?
Wystarczy kliknąć "pobierz" czy "download" i masz napisy w Wordzie.
aaaa ok nie wiedziałem, że można je w wordzie otworzyć ok dzięki!
Przepraszam.... Czy można prosić o adres strony na której można oglądać seriale w języku angielskim? Przepraszam ( może wydawać się to dziwne).... ale trudno jest znależć ....... Pozdrawiam. Dziękuję.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie