W rok do TOEFL?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Mój angielski jest obecnie mniej więcej na poziomie książki z Nowej Ery Matura 2012 poziom Intermediate. Jestem także aktualnie na 3840 pozycji w SuperMemo Extreme English 2.0 Intermediate(Basic już przerobiłem cały).
Chciałbym się Was zapytać, czy w rok dam radę się przygotować w takim stopniu, aby zdać TOEFL, zakładając, że będę się uczył z pasją 2h dziennie + 5h w szkole tygodniowo + 1h lekcji indywidualnych w tygodniu? Wiem, że jest to trochę bezsensowne pytanie, ponieważ bardzo wiele zależy ode mnie, ale chodzi mi o to, czy jeśli byśmy założyli że będę poświęcał tyle czasu co napisałem to jest to możliwe, aby przygotować się w ten 1 rok?

Wiem także, że pojawiały się już pytania o potrzebny czas nauki, ale jak wiadomo każdy przypadek jest troszkę inny, dlatego bardzo proszę Was o odpowiedź. :)
NEVER SAY NEVER :)
Osobiście uważam że jeśli całym sobą (oczywiscie w przyzwoitości ) oddasz się angielszczyźnie to jest cień szansy :)
Ten cień szansy mi wystarczy :)

Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie słownictwa na TOEFL, a mianowicie, czy z SuperMemo dobrze byłoby przerobić także poziom Proficiency, czy Advanced wystarczy? :)
trudno mi o osobiscie sie wypowiedziec na ten temat.
Napewno "wystarczy" nie będzie odpowiednie zawsze trzeba się podciągać w górę, nigdy nie bedzie wystarczająco :) to jest moje zdanie. pzdr :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa