Czytanie książek naukowych po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam 15 lat, i bardzo chciałbym umieć angielski perfekt, i ostatnio chcę zacząć czytać naukowe książki o żywieniu, człowieku, fizjologi itd itp, tylko sobie tak pomyślałem żę po co czytać po polsku lepiej czytać te książki po angielsku, tylko się tak zastanawiam czy coś mi to da i czy dam rade zrozumieć wszystko z tych książek. Mój poziom angielskiego ogólnie nie jest jakiś rewelacyjny, nie umiem zbyt dużo zdecydowanie lepiej czytam niż piszę po angielsku. Ja pomyślałem że mógłbym ze słownikiem czytać te książki. Co mi doradzicie ?
a i dodam że jestem ambitny i jeżeli będzie ciężko to nawet fajnie bo czasem lubię się bardzo głowić taki masochizm ale heheh :D

z góry bardzo dziękuję :)
czytaj najpierw po polsku, a potem na ten sam temat po angielsku
Okej, pomyślę w prawdzie już nad tym co Pan napisałe myślałem :) dodam że na koniec drugiej klasy gim dostałem ocene ok 3-4 z anglika i tak trochę uważam że Pan dawał fory ale w sumie ?
a może zrobić np tak przeczytać tą samą książkę pierw po polsku a potem tą samą tylko że po angielsku ?
możesz spróbować czytać tłumaczenie na polski, a potem angielski oryginał, ale 1. przekonasz się, że niewiele zdań przetłumaczono słowo w słowo, 2. czytaj małymi 'kęsami', np. podrozdział 1.1 po polsku, potem po angielsku. Na pewno nie warto czytać całej ksiązki.
Spróbuj zacząć od haseł w Wikipedii, choć polskie hasła są czasem źle przetłumaczonymi wersjami angielskich.
O albo mam jeszcze taki pomysł załatwić sobie pdf jakiejś książki popularno naukowej takiej prostszej ogólnie i do programu pdf wgrać jakiś słownik który jak bym klikną na nieznane słówko pokazywał by mi co ono znaczy i dawał jakiś przykład identycznie jak tu: http://pl.bibliobird.com/content.
Może pierw zrobię tak jak ja pisałem że spróbuję tak tą książkę przeczytać + dodatkowo załatwił bym pdf tłumaczenia polskiego tej książki. Potem bym jakieś poczytał popularno naukowe a dopiero po ok 3 książkach zaczoł czytać bym bardziej naukowe.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia