Jak się uczyć angielskiego czytając książki anglojęzyczne?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Uczę się angielskiego już długo, ostatnio wziąłem się za czytanie książek. Na początek mam "Brokera" Johna Grishama, lubię jego książki i dlatego taki wybór.
Jak sie uczyć. Czy czytać po prostu książkę i zaznaczać trudniejsze zwroty w celu późniejszego zapisania ich i uczenia? Domyślać się znaczenia z kontekstu?

pozdrawiam
to zalezy od twojego zasobu slownictwa, jesli na stronie nie ma wiecej niz 5-10 nieznanych slow i rozumiesz kontekst to spokojnie mozna czytac dalej
ja swoja pierwsza ksiazke - godfather muzo mam opracowana w kompie w wordzie - sciagnalem pdf oryginalu i tłumaczenie, i robiilem akapitami - oryginal, tlumaczenie i nieznane slowka do tego fragmentu (slowka dodawalem du supermemo), bylo to cholernie czasochlonne ale dalo afektu, nieznane slowka i ich znaczenie pisalem tez na marginesie ksiazki, pozniej czytalem i sluchalem angielskiego audiobooka wiele razy [ jak chcesz to napisz na priva to podesle ci tak opracowana ksiazke] teraz czytam w ten sposob, ze czytam oryginal z polskm tlumaczeniem, ale juz bez slownika, w razie potrzeby pisze na marginesie ksiazki zaczenieslowek z tlumaczenia (jako zroglo oryginalow polecam allegro, audiobooki sa na chomiku, grishama bez trudu znajdziesz)

przykladowo, opracowany przeze mnie godfather mniej wiecej wyglada tak, jest tego kilka tys stron
The judge, a formidably heavy-featured man, rolled up the sleeves of his black robe as if to physically chastise the two young men standing before the bench. His face was cold with majestic contempt. But there was something false in all this that Amerigo Bonasera sensed but did not yet understand.
Sędzia, mężczyzna o masywnej, ciężkiej twarzy, podwinął rękawy czarnej togi, jak gdyby zamierzał fizycznie ukarać dwóch młodych ludzi stojących przed jego stołem. Twarz miał zimną, pełną majestatycznej pogardy. Jednakże w tym wszystkim było coś fałszywego, coś, co Amerigo Bonasera wyczuwał, choć czego jeszcze nie rozumiał.
formidable /'f mıd bl, f 'mıd-/ adj
1. (intimidating) [person] onieśmielający; [task] ogromny; [obstacle, competition] potężny
2. (awe-inspiring) robiący wrażenie
chastise /t∫æ'staız/ vt fml (physically) wy|chłostać, z|łoić skórę (komuś); (verbally) udziel|ić, -ać ostrej nagany or reprymendy (komuś) (for sth/for doing sth za coś/za zrobienie czegoś)
contempt /k n'tempt/ n pogarda f; to feel contempt for sb/sth odczuwać pogardę dla kogoś/czegoś; to hold sb/sth in contempt gardzić or pogardzać kimś/czymś; his contempt for truth jego pogarda dla or lekceważenie prawdy; to be beneath contempt zasługiwać na najgłębszą pogardę

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka