Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku, szybka nauka mowienia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Jak szybko (5 miesięcy) nauczyć się w miarę swobodnie wypowiadać w języku angielskim?
Będę się starał o pracę w sektorze finasowym z tego też powodu rozmowa kwalifikacyjna będzie po angielsku.
Mój obecny poziom z angielskiego to B1 (no może coś ponad to). Gramatyka nawet całkiem całkiem. Słówek uczę się jednocześnie z Super Memo UX Extreme Intermediate 30 słówek na dzień - słówka potrzebne do egzaminu FCE, Super Memo UX No Problem 30 stron dziennie - to tak w ramach nauki słówek ogólnych oraz posiadam podręcznik English for the financial sector Ian MacKenzie gdzie uczę się słówek typowo finansowych (poziom B2/C1).
W dalszym ciągu mam duży problem z mówieniem po angielsku. Co możecie mi doradzić?
Dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Mówić, mówić, mówić. Nie ma tak naprawdę innego sposobu. Spróbuj mówienia do siebie, zaczynając od najprostszych tematów (np. opisuj, co robiłeś przed chwilą, co robisz w danym momencie; streszczaj przeczytane teksty).

Poza tym pomyślałabym o konwersacjach z korepetytorem.
Cytat: Tawananna_
Mówić, mówić, mówić. Nie ma tak naprawdę innego sposobu. Spróbuj mówienia do siebie, zaczynając od najprostszych tematów (np. opisuj, co robiłeś przed chwilą, co robisz w danym momencie; streszczaj przeczytane teksty).
Poza tym pomyślałabym o konwersacjach z korepetytorem.

Dobre rady mozesz tez nagrac swoj glos i rozmowy, przeczytania tekstow i wkleic zeby inni podpowiedzieli gdzie jest dobrze a gdzie nie.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia