Początki nauki angielskiego.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pytanie jak nauczyć się angielskiego aby go rozumieć z słuchu i tekst czytany rozmieć.Co polecacie na początek może jakieś książki czy programy. Jeżeli programy to na system mac osx tylko proszę. Jak zrozumieć film czy serial po angielsku ile czasu mi to zajmie zanim zacznę cokolwiek rozumieć itp.
1. Zacznij od zapisania się na kurs.
2. Ucz się na głos, prawie na pamięć, wszystkich czytanek i wszystkich ćwiczeń. Po roku możesz korzystać z podręczników z płytami CD wydawnictwa Edgard, np. Angielski dla początkujacych (nowa edycja).
Cytat: gokoko
Witam mam pytanie jak nauczyć się angielskiego aby go rozumieć z słuchu i tekst czytany rozmieć.Co polecacie na początek może jakieś książki czy programy. Jeżeli programy to na system mac osx tylko proszę.

Jeżeli chodzi o słuchanie to dużo słuchaj łatwych nagrań mogą być podcasty bbc english lub takie historyjki: http://effortlessenglishclub.pl/darmowa-lekcja-angielskiego-mini-story-w-internecie-pt-ninja-teacher/

Co do czytania, to warto dużo czytać łatwych powieści. Więcej opisałem tutaj (łącznie z powieściami):
http://effortlessenglishclub.pl/angielski-jak-skutecznie-uczyc-sie-slowek/
i
http://effortlessenglishclub.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-slowek-z-angielskiego/">Jak szybko uczyć się słówek

Cytat:
Jak zrozumieć film czy serial po angielsku ile czasu mi to zajmie zanim zacznę cokolwiek rozumieć itp.

To tez proste. Dużo ich oglądaj. Na początku z napisami, a potem bez. Oglądając 1 godzinę dziennie tak po 3-6 miesiącach powinnaś rozumieć proste bajki. Z filmami jest trudniej, bo często używają slangu.

Jednym słowem DUŻO czytaj, słuchaj i oglądaj, a będzie dobrze.
edytowany przez kamilkuczynski_com: 11 cze 2013
A czy jak jestem według testu z empik school na poziomie Pre Intermediate to już mogę próbować zrozumieć filmy , serial i książki po angielsku itp??
Cytat: gokoko
A czy jak jestem według testu z empik school na poziomie Pre Intermediate to już mogę próbować zrozumieć filmy , serial i książki po angielsku itp??

Normalne filmy i książki dla dorosłych na pewno nie. Natomiast możesz spróbować jakieś proste bajki, ale podejrzewam, że będziesz mieć trudności.

Polecam jakies uproszczone powieści o Homlesie.
edytowany przez kamilkuczynski_com: 14 cze 2013
Cytat: kamilkuczynski_com
Normalne filmy i książki dla dorosłych na pewno nie. Natomiast możesz spróbować jakieś proste bajki, ale podejrzewam, że będziesz mieć trudności.
Polecam jakies uproszczone powieści o Homlesie.

NP
Sherlock Holmes i pies Baskervilleów... z angielskim
Arthur Conan Doyle, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak

Przygody Sherlocka Holmesa... z angielskim!
Arthur Conan Doyle, Marta Fihel, Dariusz Jemielniak

oraz:
Przygody Hucka Finna... z angielskim!
Wojna światów... z angielskim!
Trzech panów w łódce... z angielskim!
Witaj,
Filmy, bajki, słuchowska, nauka słówek - działa tylko w jednym kierunku, w rozumieniu. Inną kwestią jest nauka mówienia. To, że bedziesz rozumiał naprawdę nie garantuje Ci tego, że będziesz umiał rozmawiać. Bez wyjazdu na wyspy i przymusowej nauki mówienia lub szkoły językowej w Polsce się nie obedzie.
A ja Ci proponuję naukę języka poprzez skype. Moja znajoma zapisała się na taki kurs online w Active Learning w Krośnie. Są tam bardzo dobry specjaliści, którzy pomogą Ci nauczyć się wymowy oraz gramatyki. A ceny nie są wysokie. Jeżeli chcesz to wpisz ich nazwę w google i przejrzyj ofertę.
Proponuję naukę metodą 5S, która nie polega na tłumaczeniu, ale na przypisywaniu danemu słowu skojarzeń i uczuć. Np Home, to nietylko dom, ale też love, family, safe dzięki zaangażowaniu uczuć w naukę przyswojona wiedza trafia do pamięci długotrwałej. Metoda bardzo skuteczna, moznoa uczyć się kilku języków na raz i ich nie mylić
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa