Prawo w uk-info

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Chciałabym podzielić się z wami moją wiedzą dotyczącą rekrutacji na studia w uk-kierunek prawo, robie to, ponieważ sama kilka miesięcy temu byłam zielona i niestety nie odnalazlam żadnych konkretów.
Sama po przebytej rekrutacji dostałam 3 unconditionale z Durham, Manchester, Bristol.
Wybrałam Durham. Aplikowałam jeszcze do LSE i KCL ale tam uzyskałam rejected.
Wyniki mojej matury (r. 2012- roczny gap year- mieszkałam w australii u rodziny ):
polski podst. 81%
angielski roz, 98%
historia roz. 89%
wos roz 84 %
ang podst 100%
matematyka podst. 69 %
IELTS 8.5
A więc zacznijmy od początku jeśli chcesz aplikować na uniwersytety podane poniżej musisz zdać LNAT.
University of Birmingham
University of Bristol
Durham University
NUI Maynooth (mature entry only)
University of Glasgow
King's College London
University of Manchester
University of Nottingham
University of Oxford
University College London
A więc musisz go zdac jesli chcesz studiować na "śmietance" najlepszych uniwersytetów.
Uniwersytety dobre, do których nie musisz zdawać LNAT, to według mnie exeter, warwick, cambridge (własne egzaminy), QMUL, LSE, Edynburg,Newcastle
Sama zdawałam Lnat w Australii ale ty możesz go zdać w Warszawie w centrum egzaminacyjnym BIT . Egzamin składa się z multiple choice (sprawdza krytyczne myślenie, teksty do czytania ze zrozumieniem i pytania pod tekstem - wielokrotnego wyboru ) i essays. Wyniki z multiple choice przesyłają ci na maila ( można uzyskać 42 pkt- ja miałam 34- średnia z roku rekrutacji 2012/2013 to 21.3 pkt na 42.) Essays sprawdza uniwersytet, nie masz tak naprawde wglądu w ocene.
Książki pomocne do LNAT, naprawde warto je zdobyć:
http://www.amazon.co.uk/Letters-Law-Student-Studying-University/dp/14[tel]
http://www.amazon.co.uk/Mastering-National-Admissions-Test-Law/dp/1845680103
Przydatną rzeczą jest też sama strona LNAT http://www.lnat.ac.uk/lnat-preparation/practice-tests.aspx
Ważny jest też fakt, że na LNAT możesz się zarejestrować tylko posiadając już numer id UCAS. Według mnie najlepiej go zdać 1.09 tak ja zdawałam (rejestrowałam sie w sierpniu) , później chyba są terminy w grudniu bodajże. Koszt 50 funtów, na konto i tutaj niestety musi być przesłane w funtach.
W personalu warto mieć dużo wolontariatów, może jakieś kółko prawnicze, udział w konferencji np praw czlowieka no i dobre referencje.
No i dalej to już wszystko pozostaje wolą uniwerków i czekaniem na ich odpowiedź, to jest wbrew pozorom najstraszniejsze, ciągłe sprawdzanie .
Mam kilka entry requirements uzyskanych mailowo od uniwerków lub ze stron, ale musicie pamiętać, że każda aplikacja jest rozpatrywana indywidualnie.
*Reading 85% w każdym z trzech rozszerzonych przedmiotów
*Newcastle -90% in 4 subjects & IELTS 7.0
*Leicester- 75% overall in te Matura with 80% in 3 Extended Subjects
*Bristol- przedmioty rozsz. 80% (or 85%), 80%, 75% i średnia z matury 75%
*Durham- średnia 85%
*Warwick- 80-90% średnia ( moja koleżanka miała 85%)
*LSE-
*Cambridge- średnia 90% i zdajesz 3 przedmioty w tym dwa przedmioty roz
na ponad 90%
*Oxford średnia 85%-90 %
*Manchester dwa przedmioty 90 i jeden 85
*Liverpool śednia 75%
*Belfast- Overall average of 75% with 80%, 80%, 75% in 3 written exams at extended level
*KCL -Matura with 90% in one extended level subject plus 85% in all other extended level subjects.
*QMUL- średnia min 85% i dwa przedmioty roz na 90%
*Nottingham- 85%- 90% średnia
*Glasgow- 85% ov
*Sussex- 3 przedmioty roz na 7 staninie
*LSE - 90% ov z rozsz

Nie kierujcie się tymi wymaganiami są one tylko poglądowe na przyjęcie składa się całość was, podejmujac wybór uniwersytetu prócz sprawdzenia tylko rankingów sprawdżcie także z jakimi firmami mają podpisane umowy (czy mają topowe firmy międzynarodowe (takie jak np. Allen&Overy) jeżeli chcecie być solicitor czy może dobr firmy- kancelarie dla barrister)
Więc też nie sugerujcie się tak bardzo rankingami bo one nie uwzględniają takich kryteriów, a sa one dość ważne. Wiadomo,że później łatwiej znależć staż, prace jeśli uniwersytet ma dużą sieć wyboru przyszłych pracodawców i eventów z nimi związanymi. A po drugie w danym miejscu ma cie spędzić trzy lata, więc wybierzcie odpowiedni uniwersytet odpowiednio do waszych preferencji.( klimat, miejsce, bezpieczeństwo, duże lub małe miasto, jakie są centra rozrywki dyskoteki czy tylko puby) Musicie się tam czuć jak w domu.
Życzę wam powodzenia i mam nadzieje, że komuś przydadzą się moje "wypociny". :)

Witaj happy_solutions,
gratuluję dostania się na tak prestiżowy kierunek na taki uniwerek. Powodzenia!
Dzięki za podzielenie się informacjami. To forum, to chyba jedyna miejsce w tej chwili, gdzie można zdobyć informacje o studiach w WB. Sporo Polaków wyjeżdża na studia, ale nie wszyscy chcą zadać sobie trud i pisać o swoich doświadczeniach. A przecież młodszym osobom ułatwiłoby to podjęcie decyzji i lepsze, bardziej przemyślane przygotowanie się na wybrany kierunek.
Zachęcam innych do pisania o swoich doświadczeniach. Wszystkie informacje o wartości "historycznej" (takie, które się wydarzyły), mogą komuś pomóc.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie