jak nauczyć się angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam jak nauczyć się języka angielskiego w domu , od razu mówię że nie mam jak chodzić na kursy czy jest jakaś dobra metoda od podstaw . Co sądzicie o metodzie 1000 słów albo o smart fiszkach firmy supermemo ???
chyba że polecacie coś innego
pozdrawiam i z góry dziękuje za odp
edytowany przez Lexion: 27 lis 2013
Trudno nauczyć się języka bez dobrego kursu na początku. Jednak są sytuacje, które do tego zmuszają. Dlatego wiele zależy od materiałów na które się zdecydujemy.
Koniecznie trzeba wybrać kurs z załącznikami dźwiękowymi.
Bardzo dobrym kursem komputerowym są "Mobilne rozmówki rozmówki angielskie" firmy Supermemo World.
Równie dobrym, a może nawet lepszym, jest kurs "Blondynka na językach - Angielski" Beaty Pawlikowskiej (są dwie wersje amerykańska i brytyjska).
Polecam również kursy Wydawnictwa Edgard, które ma w swojej ofercie mnóstwo audiobooków i kilka kirsów wspieranych komputerowo.

Ważne byś uczył się godzinę lub dwie dziennie, bez żadnych nie wyłączając świąt i urlopów.

Jeśli poważnie traktujesz samodzielną naukę angielskiego kup książkę:
Agniszka Drummer, Beata Williamson
"Codziennik angielski - Doskonalenie języka angielskiego każdego dnia"
Wydawnictwo POLTEXT
Warszawa 2013
www.poltext.pl
Ja polecam zapisanie się na angielski do szkoły Lingua. Tutaj możesz się zapisać: http://www.lingualand.pl/zapisyonline/. Ja też byłam zapisywana przez Internet. Na początku też miałam trudności z nauką języka, ale mama zapisała mnie do tej szkoły i muszę przyznać, że jest rewelacyjna. Świetni nauczyciele, wysoki poziom kształcenia, a także fajni ludzie.
Ja Ci polecam tę stronkę są tam rady jak się nauczyć (dowolnego) języka i co tydzień są dodawane nowe artykuły, niedługo ukażą się tam lekcje angielskiego.

http://world-of-languages.bloog.pl/

A jeśli chodzi o metodę 1000 słów - polecam ją ale tylko na sam początek nauki, w internecie są różne kursy uczące te 1000 słówek często pisze tam że daje to 80% rozumienia tekstu, lecz to tak naprawdę mało, im więcej znasz słówek tym ten procent wolniej rośnie np. 2500 słówek to ok. 85% 5000 słówek to powiedzmy ok. 89% a 10000 słów to ok. 91% a więc polecam ją na początku nauki.
Ale nie ucz się pojedynczych słówek tylko całych zdań, zwrotów, fraz itp.

Najważniejsze jest to aby się otaczać językiem, są również metody przyswajania słówek np. metoda kojarzeniowa, łańcuchowa, kinestetyczna, metoda 5s i wiele innych.

I jeszcze taka rada - najlepszym sposobem na perfekcyjne opanowanie gramatyki jest - NIE uczenie się gramatyki, nie popełnij tego błędu jak większość uczących się. Jeśli się nauczysz tych teorii, czasów itp. w przyszłości rozmowa z anglikiem będzie trwała o wiele dłużej bo będziesz się zastanawiał jakiego czasu użyć, jakiej konstrukcji itp. więc dużo czytaj i słuchaj a gramatykę na początku zostaw, później gdy poznasz już trochę słówek i zwrotów tylko się z nią zaznajom, przejedź wzrokiem po niej i uproszczaj sobie te zasady ;)

Powodzenia
Polecam artykuł o motywacji do nauki języków obcych: http://blog.active-learning.pl/jak-zmotywowac-dziecko-do-nauki-jezykow-obcych/
Może po prostu zapisać się na kurs, do dobrej szkoły językowej. Z oferowanych na rynku polecałbym kursy z eskk.pl Dostarczają oni do domu materiały i można się z nich samodzielnie uczyć. Z pewnością znajdziesz chociaż pół godzinki w czasie dnia na naukę, a efekty są naprawdę fajne.
Angielski w tłumaczeniach. http://www.prestonschool.pl/ksiegarnia/angielski-w-tlumaczeniach-gramatyka/1-angielski-w-tlumaczeniach-1-9788364211003.html
lub
Dobrzycka, Kopczyńska - J. angielski dla początkujących bardzo dobra ksiazka w dodatku uczy 2300słów i ma mp3. Wszystko zalezy od motywacji. Najlepeij sam testuj co na Ciebie działa.

Pierwsza cześć RedPoint za 50-100zł też dość dobra 3 ksiażeczki. Tez dużo mozna się nauczyć. Tylko że są 4poziomy po 3ksiażeczki x 100zł. Kazdy pziom średnio z 1500słów jak dobrze pamiętam i dużo ciekawostyek/gramatyki.
edytowany przez emil05: 22 sty 2014
Ja mysle inaczej. Każda metoda jest dobra tylko trzeba być systematycznym.
Każda osoba jest inna i potrzebuje innych metod. Należy sprawdzić i wybrać najlepszą metode dla nas. No i tak jak zostało napisane, systematyczność jest najważniejsza
Ja tak jak pisałam wcześniej polecam Wam serdecznie kurs językowy angielskiego w Lingualand. Mają bardzo ciekawą ofertę na stronie -> www.lingualand.pl. Ja chodzę od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę kurs, bo nauczyłam się przez to naprawdę wiele!
http://www.radiownet.pl/publikacje/jak-sie-uczyc-angielskiego-w-konserwie-dr-henryk-krzyzanowski
Wszytsko to kwestia motywacji i umiejętności (jedna osoba nauczy sie np. do poziomu B2 w 1-3 lata inna w 6 inna w 9 itd.). W internecie wszystko możńa znaleźć. Czym więcej poświęcasz czasu i to odbywa się codziennie tym efekty szybsze.
Nauka trwa całe życie, a nie kilka godzin korepetycji.

Ktoś mówi że uczy sie rok, ale raz na tydzien 1-2h.
Ktoś powie że uczy sie od roku dzień w dzień 1-2h. Ta osoba bedzie miała wielokrotna przewage na każdej płaszczyźnie.

48h kontra 365h matematyka?
edytowany przez emil05: 02 lut 2014
witam chciałbym zacząć naukę z supermemo co wybrać
- supermemo no problem kurs podst
czy
- Extreme English Basic ?
Moim zdaniem lepiej zacząć od no problema. Po przerobieniu pierwszego podręcznika-płyty można dorzucić słownictwo z EE Basic i robić jednocześnie obydwa. Oczywiście nie przesadzać z ilością materiału/jednostek wtedy. Lepiej mniej a dokładniej.
http://www.supermemo.net.pl/pages/course/courseOverview.smnet?action=goToCourse&courseId=6943

Opcje
Wypróbuj!
Zdecyduj xD

a jak nie to na dole w tym samym okienku napisali:
"Jeśli posiadasz kod dający dostęp do kursu, możesz wpisać go powyżej.
Taki kod możesz przykładowo uzyskać wysyłając SMS o treści AP SMNET na numer 79068. Koszt wysłania wiadomości wynosi 9 PLN + VAT. Jeden SMS uprawnia do korzystania z kursu przez 2 tygodnie. Usługa dostępna na terenie Polski w sieciach Plus GSM, Era, Orange, Play - regulamin serwisów SMS. Jeśli nie otrzymałeś kodu - reklamacja. "
edytowany przez emil05: 18 mar 2014
Gdyby był jeden najlepszy sposób, to z pewnością wszyscy byśmy o tym dawno wiedzieli. Wprowadzonoby go w szkołach i każdy łątwo, szybko i sprawnie nauczyłby się dowolnego języka. Niestety, jak dowodzą badania, każdy z nas jest inny, więc u każdego sprawdzi się najlepiej inny zestaw metod i technik nauki. Dodatkowo, człowiek jet stworzeniem plastycznym i na różnych etapach naszego życia potrzeby i warunki nauki się zmieniają, więc i zestaw skutecznych metod się zmienia. Wniosek jest taki, że trzeba spróbować różnych technik i wybrać te, które na dany moment są dla Ciebie najlepsze.
Na moim blogu (http://languagelifestyle.pl/) możesz naleźć kilka wypróbowanych metod, które proponuję uczniom i sama stosuję. Wypróbuj i dowiedz się które z nich sprawdzą się u Ciebie.
Powodzenia
nie ma czegoś takiego jak "różne metody"

metoda jest jedna - systematyczna praca i obcowanie z językiem w różnych formach
Cytat: zielonosiwy
nie ma czegoś takiego jak "różne metody"
metoda jest jedna - systematyczna praca i obcowanie z językiem w różnych formach

juz o tym blogu pisalam. Jak moge miec pewnosc co do 'prawidlowego' angielskiego, jak na blogu sa bledy w jez. ang?
zielonosiwy:
mówiąc "metody" mam na myśli techniki pracy, czy formy językwa, których, jak sam powiedziałeś jest wiele. Zgadzam się, że systematyczność to klucz do sukcesu. Pozdrawiam.

terri:
poproszę o wskazanie błędów:)
Cytat: zielonosiwy
nie ma czegoś takiego jak "różne metody"

metoda jest jedna - systematyczna praca i obcowanie z językiem w różnych formach

Ta metoda to ucz się 3 razy 30 minut dziennie (codziennie !!!), W niedziele, święta i wakacje też.
Cytat: bejotka
Cytat: zielonosiwy
nie ma czegoś takiego jak "różne metody"

metoda jest jedna - systematyczna praca i obcowanie z językiem w różnych formach

Ta metoda to ucz się 3 razy 30 minut dziennie (codziennie !!!), W niedziele, święta i wakacje też.

na pewno taka praca przed słownikiem/komputerem/podręcznikiem/ekranem z kajecikiem w ręku daje dużo więcej niż drogie kursy czy programy do nauki jezyka
Bez wychodzenia z domu najlepiej uczyć się online :) Ja się uczę w szkole jezykowej EduEdu od 2 semestrów przez internet (w wirtualnej sali) i jestem zadowolony - zwłaszcza, że mam już dość wysoki poziom i potrzebuję dobrego, wykwalifikowanego nativa (a nie murarza z Leeds uczącego bzdur - bez urazy, murarze ;))
edytowany przez EnglishPro77: 14 kwi 2014
Jeżeli ktoś zadaje pytanie "jak się uczyć angielskiego" lub "jaka metoda jest najlepsza",
to znaczy że jego nauka na pytaniu się zakończy. Osoba która rzeczywiście chce się
nauczyć jezyka obcego, bierze podręcznik i się uczy! A jaką metodę przyjąć, sama powinna
wiedzieć, znając swoje możliwości zapamiętywania. Języka uczymy się na pamięć tylko i wyłącznie.
Cytat: Luger
Jeżeli ktoś zadaje pytanie "jak się uczyć angielskiego" lub "jaka metoda jest najlepsza",
to znaczy że jego nauka na pytaniu się zakończy. Osoba która rzeczywiście chce się
nauczyć jezyka obcego, bierze podręcznik i się uczy! A jaką metodę przyjąć, sama powinna
wiedzieć, znając swoje możliwości zapamiętywania. Języka uczymy się na pamięć tylko i wyłącznie.

moja droga twój komentarz był zbędny a pytałem się ponieważ nie wiedziałem od czego zacząć .
Dla twojej wiadomości naukę zacząłem jakoś 30 list 2013 a temat jest napisany 27 list więc trochę stary udzielaj się w nowych tematach pozdrawiam Lexion .
A jak się już trochę wdrożysz w te początki, to warto zacząć się osłuchiwać, np oglądając filmy po angielsku, słuchać radia i piosenek, starać się wyłapywać słówka i sobie je tłumaczyć. To bardzo pomocne. Oczywiście jest też mnóstwo innych możliwości by rozmawiać po angielsku: twitter, instagram czy jakieś fora albo strony, gdzie ludzie chcą się wzajemnie uczyć języków ;))
Fajny jest jeszcze sposób przez zabawę. Tak można nauczyć się na http://langopolis.pl/kurs/. Są tam kursy tematyczne i fajne gry. Wszystko na luzie
wiesz możesz zawsze próbować tych wszystkich kursów on line, ale ja to przerabiałam i jakoś mi średnio poszło, bo ani motywacji do nauki nie miałam, ani też nie byłam pewna, czy uczę się prawidłowo. A jak nie masz czasu chodzić na kursy to może po prostu pojechać na kilka tygodni gdzieś na taki zagraniczny kurs. Ja byłam z Glossą i powiem ci, że naprawdę w tym czasie nauczyłam się bardzo dużo. Ciągle się po angielsku mówi, nawet i w czasie wolnym, a dzięki temu nie dość, że nauka szybka to jeszcze bardzo przyjemna.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia