nauka słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Znam większość czasów, umiem trochę słówek, nawet ostatnio zaczęłem słuchać programów radiowych i oglądać filmy bez polskich napisów więc coraz lepiej umiem odczytywać słowa z tych dziwnych akcentów :D Mam jednak problem
Jak nauczyć się słów których nie znam? Mam wkuwać słownik? Czy co polecilibyście mi?
Oczywiście wkuwaj słownik. Wybierz taki, który ma 500.000 (pięćset tysięcy) słówek i wkuwaj po 1000 dziennie (z wszystkimi znaczeniami). Opanujesz je po 100 latach.
To był żart! A teraz poważnie.

Zacznij od 1000 najważniejszych słówek (link na górze tej strony). Później masz 1000 możliwości. programy SuperMemo i Profesor Henry, Fiszki 4 głów, inne fiszki (w księgarniach i na stronach internetowych znajdziesz kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt kompletów).

Najważniejsze jednak jest robienie własnych fiszek przy czytaniu oryginalnych książek. Rób fiszki z nieznanych Ci słówek z każdej strony czytaniej książki. Początkowo to będzie 1[tel]słówek na stronie, później 10 - 50, aż dojdziesz do 3 - 5. Wtedy będziesz mógł powiedzieć o sobe, że znasz angielski.
edytowany przez bejotka: 18 sty 2014
Fajnym sposobem jest ściągnięcie takich fiszek na tel. Możesz się wtedy uczyć w każdym możliwym miejscu
Polecam kurs językowy w Lingualand, naukę z Native Speakerem, fiszki, do tego częste czytanie książek po angielsku, oglądanie programów angojęzycznych i na pewno Twój angielski będzie lepszy :) Zdecydowanie!
slaba ta szkola Lingualand, skoro nie stac jej na wykupienie reklamy i musza wciskac darmowy kit.
lingualand to ściema i oszustwo, nie zapisujcie się tam
Cytat: zielonosiwy
lingualand to ściema i oszustwo, nie zapisujcie się tam

Zielonosowy widzę, że z uporem maniaka prubujesz dyskredytować szkołę, a w profilu masz Warszawę więc kto tu ściemnia? :)
próbujesz
do bejotka
w którym miejscu jest ten link do 1000 najważniejszych słówek bo nie widzę :)
Nauka > Słownictwo

Polecam się na przyszłość.
Cytat: agnes_82
do bejotka
w którym miejscu jest ten link do 1000 najważniejszych słówek bo nie widzę :)

Nie wiem, może są różne bazy 1000 najwazniejszych słówek :) Ja znam taką: http://czasy-angielskie.blogspot.com/search/label/1000%20najcz%C4%99%C5%9Bciej%20u%C5%BCywanych%20angielskich%20s%C5%82%C3%B3w?updated-max=2[tel]T13:45:00-08:00&max-results=20&start=8&by-date=false
nawet znajac te slowka, nie skleisz zadnego zdania
Cytat: zielonosiwy
nawet znajac te slowka, nie skleisz zadnego zdania

To prawda. Mało tego, te 1000 słów to za mało żeby czytać nawet proste teksty. Kiedyś widziałem gdzieś na jakiejś stronie jak ktoś sugerował, że dzięki temu 1000 słów można zrozumieć około 80% każdego tekstu. Bzdura. Zrozumienie 80% słów w tekście nie jest tożsame ze zrozumieniem 80% tekstu. Ale nie o to w tym chodzi żeby oczekiwać, że te 1000 słów zdziała jakieś cuda. Podstawowa ich zaleta wynika z tego, że jak się od nich zacznie to nauka będzie mniej zniechęcająca, a postęp przyjdzie szybciej. Jak się nauczymy 3000 słów a w śród nich będzie ten 1000 najpotrzebniejszych, to będziemy lepiej rozumieć niż jak nauczymy się 3000, które nie będą zawierały tego 1000 w sobie. Inna sprawa to, że jak ktoś już się uczy od dłuższego czasu to prawdopodobnie zna te słowa wszystkie albo z 95% (zależnie od czasu nauki). Jako że są one jednymi z najczęściej używanych, to po prostu trudno nie natrafić na nie podczas nauki. Jak ja się zaczynałem uczyć to nie istniało coś takiego jak baza 1000 słów najpotrzebniejszych. Gdy się ta baza ukazała, to sobie ją przeczytałem i okazało się, że znam te słowa. Oczywiście pewnie lepiej by mi się uczyło, jakbym miał dostęp do tej bazy na początku. Naprawdę trudno się ich nie nauczyć niechcący :)
Polecam www.songlish.com.pl - mnie słówka po prostu same wchodzą przez słuchanie muzyki.
Ale fajne też jest SuperMemo - masz 3 poziomy dla angielskiego i możesz tanio ściągnąć aplikację na komórkę - sprawdziłam to, działa i jest bardzo fajne i powtarza słówka, których nie zapamiętałeś do przysłowiowego "porzygu"!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe