Poprawa angielszczyzny do B2

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, nie bardzo potrafiłem znaleźć rozwiązanie mojego problemu wiec zakładam nowy temat.
Jestem studentem i angielskiego zacząłem się uczyć dopiero w Liceum. Maturę pisemną zdałem na 84% (chyba szczęście mi dopisało. Liczyłem na 60), ustną już gorzej bo na 16/30 pkt.

Po skończeniu kierunku I stopnia muszę mieć opanowany jezyk w stopniu B2. Nie ukrywam że mam straszne braki i odstaję od grupy rówieśników. Chciałbym podszkolić się tylko od czego zacząć.
Czasów nie pamiętam, słówek też już pozapominałem dużo, speaking ciężko tak jak i słuchanie. Nie bardzo mam czas na kursy, bo codziennie trenuję a chciałbym w wolnych chwilach pouczyć się w domu. Jakie propozycję ?
Pozdrawiam
czesc
Proste
1. ćwicz codziennie zawsze jakąś porcje materiału (nawet coś drobnego/błachego)
2. kup dobrą ksiazke do gramatyki zakres a1-c1 max
3. czytaj, słuchaj, zapisuj, przegladaj fora i porady
4. jak będe miał czas to cos dopisze
Dużo słuchaj- oglądaj na YouTube wiadomości po ang albo seriale (to pomoże nie tylko ze słuchaniem i mówieniem, ale i słownictwem, nawet trochę z gramatyką, a przede wszystkim się oswoisz z językiem). Możesz też ściągnąć anglojezyczne podcasty (chyba gdzieś widziałam z podziałem na stopień znajomości języka, ale już nie pamiętam) i słuchać ich podczas treningów lub podróży (najlepiej kilka razy ten sam, aż będziesz rozróżniał wszystkie słowa i sprawdzaj je w słowniku- ale najpierw spróbuj sam zrozumieć :))

A co do gramatyki, to najskuteczniejsze będą niestety ćwiczenia- czyli książka z zadaniami i najlepiej z wytłumaczeniem zagadnien.

Powodzenia!