Ile słów wystarczy do swobodnej komunikacji w języku angielskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam tu na myśli sytuacje żeby rozmawiać w pracy jak i zagranicą.
Do porozumiewania wystarczy ok 3000 słówek i zwrotów. Do swobodnej rozmowy ponad 10 000 słów i zwrotów oraz wszystkie podstawowe konstrukcje gramatyczne. Ponad 10 000 słów i zwrotów używa przeciętny anglik z wykształceniem podstawowym.
W takim razie możecie mi doradzić Państwo skąd wziąć te 2000 tysiące pozostałych słów bo znalazłem 1000 najczęściej używanych.
Czy te 1000 słów które znalazłeś są w rodzaju "Boy - chłopiec"? Jednym słowem czy wymowa tych słówek pisana jest polskimi literami? Jeżeli tak to czym prędzej się tego pozbądź. Ucząc się tym sposobem anglik Cię nie zrozumie. Aby nauczyć się tych 3000 słówek proponuję Ci nauczyć się najpierw wymowy transkrypcji fonetycznej oraz zaopatrzenie się w jakiś dobry słownik angielsko - polski i polsko - angielski z transkrypcją fonetyczną. A kiedy nauczysz się wymowy to te 3000 słówek opanujesz ze słownika. Dobrze by było jakbyś miał jakąś dobrą książkę do nauki angielskiego np:Irena Dobrzycka Bronisław Kopczyński "Język Angielski dla początkujących". Po przerobieniu tej książki powinieneś znać już co najmniej 1500 słów. Na końcu tej książki znajduje się słowniczek z wymową... Tyle ode mnie w tym temacie.
Dodam jeszcze że nauka j. angielskiego nie jest zajęciem na dwie trzy godziny. Nauka j. angielskiego jest ciężką pracą intelektualną na długie lata....
Cytat: wojownik266
Dodam jeszcze że nauka j. angielskiego nie jest zajęciem na dwie trzy godziny. Nauka j. angielskiego jest ciężką pracą intelektualną na długie lata....

To prawda. Świadczy o tym również artykuł Jacka Gordona, który można przeczytać na stronie Wydawnictwa Level Trading pod adresem:
http://www.lev.pl/strona,27,zanim-zaczniesz-uczyc-sie-jezyka.html?PHPSESSID=7c063e7752fc45f282990dcb7add77e6
Bardzo ciekawy artykuł... Już gdzieś to czytałem ale autorstwa jakiegoś polaka, którego nazwiska niestety nie pamiętam ale i tak po mimo tego warto go przeczytać i to nie raz ale kilka razy. Tak dla zabawy!
Cytat: maciek8989
W takim razie możecie mi doradzić Państwo skąd wziąć te 2000 tysiące pozostałych słów bo znalazłem 1000 najczęściej używanych.

Na to nie ma zadowalającej odpowiedzi. Problem polega na tym,
że 3[tel]słów wystarczy do swobodnej komunikacji w krajach anglojęzycznych, ale nikt nie wie, które to są słowa dlatego trzeba się uczyć co najmniej 10.000.

Jeśli chcesz uczyć się tylko z programów, nie ma nic lepszego niż Supermemo UX Extreme English i Profesor Henry - Słownictwo. Jeśli wolisz uczyć się z podręczników polecam:
- "European English" Jacka Gordona,
- "Extreme dictionary" Wydawnictwa SuperMemo World.
edytowany przez bejotka: 13 lis 2014
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa