First Steps in English

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
poczytałem to forum, bo szukam jakiegoś podręcznika/ programu dla siebie do nauki angielskiego. Jak widzę Bejotka każdemu poleca First Steps in English, opinie o tym kursie są bardzo dobre, to chyba ja też dam sie skusić. Ciągle jest mowa o kursach na kasetach, pojawiło sie nawet zapytanie, czy Grafox wyda kiedys ten kurs na płytach. Znalazłem w necie cos takiego:

http://ksiegarnia.egis.com.pl/customer/product.php?productid=2264&cat=31&page=3
http://ksiegarnia.egis.com.pl/customer/product.php?productid=2262&cat=31&page=3

I mam pytanie, czy to są te same kursy co na kasetach? Okładki wygladają tak samo, a co z zawartością.
Może ewentualnie ktoś wie, gdzie to można aktualnie kupić w warszawie, albo przez internet?

I jeszcze pytanie, głównie do Bejotki, gdyż jak widzę on tu uchodzi za eksperta :). Postanowiłem się uczyć z First Steps in English SM, oraz z Profesor Henry - Gramatyka. (kursy kasetowe do posłuchania w metrze, zamiast się tępo patrzeć na współpasażerów). Na naukę przed komputerem mogę poświęcić 1,5 - 2 godziny dziennie, najlepiej 1/3 rano, 2/3 wieczorem. I tu pytanie, jak to rozplanować? Zaleca się wprowadzać codziennie około 30 nowych słówek w SM to już wyczytałem, a jak jest z Dr Henry?
Może to głupie pytanie, ale wiem, że jak sobie nie ustalę konkretnego planu, codziennie tych samych godzin na naukę, to po jakimś czasie utknę pod nawałem powtórek, mimo dużej motywacji :)

Jeśli macie jakieś rady i spostrzeżenia z własnego doswiadczenia to również piszcie.

Pozdrawiam
Kamil
Witaj,

mam nadzieję, że to ten sam kurs. Przynajmniej tak wygląda. Ja mam jego pierwsze wydanie. Mam również dostęp do jednego z późniejszych, też na kasetach. Wiem, że był kurs pt. First Steps in English - 100 lekcji. Każdej części towarzyszyły bodajże 4 płyty CD. Kurs był podzielony na Cżęść 1A, Część 1B, Część 2A i Część 2B. Szkoda mi było na nie pieniędzy. Czytałem na tym forum bardzo negatywną opinię o tym wydaniu, której "nie potwierdzam i nie zaprzeczam".

W warszawie widziałem ten kurs w księgarniach MPiKu w Galerii Centrum i Galerii Mokotów. Tel. do centrum 551-44-46.
Za szybko nacisnąłem Enter, Twój plan jest dobry. Na twoim miejscu pracowałbym 30 minut z FCE rano (6.00-6.30) i 45-60 minut po poludniu lub wieczorem z PH-Gramatyka. Po pewnym czasie możesz to zmienić, ale zostawiam to Twojej ocenie.
Mam First steps i n english na płytach, kurs dla początkujących. Zawiera 6 płyt tj 480 min nagrań. Z tego co się orientuję na kasetach jest taka sama ilość minut, więc myślę że treść jest identyczna, chociaż nie moge tego potwierdzić w 100%.
Z kursu jestem zadowolona. Mam go od miesiąca. I faktycznie uczy myśleć w tym języku. Do tego słucham codziennie TV w j. angielskim - także Ci to polecam.
Kurs ten jest w empiku. Ja kupiłam przez internet, niestety nie mam adresu. Poszukaj, ceny są różne i wybierz najtańszą ofertę.
Mam kurs First Steps in English wydawnictwa Supermemo. Ponieważ wcześniej przez kilka lat uczyłem sie angielskiego ten kurs przerobiłem w rok i dwa miesiące (a powtórki mam zaplanowane przrez program na nastepne kilka lat).
Płyty są w bardzo dobrym stanie bo dla siebie zrobiłem kopie i z nich korzystałem.
Jeśli chciałbyś kupić taniej to chętnie go odsprzedam. Podaj swój mail.
Powodzenia w nauce.
Dziekuję za zainteresowanie i informacje :)
Mam jeszcze pytanie, jak wygląda praca w Profesor Henry - Gramatyka? Ja to rozumiem tak, że jest jakiś wstę opisujący damą regułę gramatyczną, a potem ćwiczenia. Czy ćwiczenia również są powtarzane, tak jak w SM? Czy może działa to jakoś inaczej?
Pewnie, że chciałbym kupić taniej, kto by nie chciał :) Mój adres [email]
Kamil
Jeszcze pytanie do Efki, jak jest zorganizowany materiał na tych płytach? Tzn. chodzi mi dokładnie to to, czy ciężko trafić na jakiś konkretny fragment, scenkę. Bo wyczytałem gdzieś, że w kursie "First Steps... w 100dni" cała płyta stanowi jedną ścieżkę, co skutecznie uniemożliwia znalezienie czegokolwiek. A jak jest w tym kursie?
Kamil
To ja, Kamil, tylko zalogowany :)
Od kilku dni chodzę po księgarniach, patrze, porównuję i mam jeszcze kilka pytań :)
Pierwsze, to czy lekcje w First Steps in English z SM, są w tej samej kolejności jak na kursie kasetowym? Bo przeczytałem na forum, że SM ma tą wadę, że odrazu wynaga znajomości danego zwrotu, bez wcześniejszego zaprezentowania bez oceny. Więc sobie umyśliłem, że zacznę przerabiać materiał z kursu kasetowego powiedzmy 2 - 3 tygodnie przez SuperMemo. Dzięki temu zwroty w SM nie będą już nowe i będę mógł ocenić ich znajomść, a nie np. czas po którym nauczę się je wymawiać, jak sugerował Bejotka. Tylko właśnie, czy w tych kursach jest dokladnie to samo w tej samej kolejności? :)
A drugie pytanie to czysto techniczne, czy ktos widział może ostatnio Rozmówki angielskie w miesiąć wyd. SM World w Warszawie? Rozgladam się po księgarniach od kilku dni i są niemieckie i chyba francuskie, ale angielskich brak :(
A i jeszcze jedno, jak to jest z ceną kursu First Steps... z płytami CD. W internetowych księgarniach ceny są do 120zl, piszą, że książka + 6 płyt, tylko chwilowo wszędzie zabrakło :/ Tymczasem w Empiku ten sam kurs ma naklejone na pudełku dwie metki. Ok 115zl za książkę plus ok 35zl za płyty, co razem daje ok 150zl. Stąd pytanie, czy w Empiku tak zdzierają? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby w netowych księgarniach sprzedawali bez płyt. Może ktoś widział całkiem przypadkiem ten kurs w jakims sklepie w internecie? :)
Ehh jeszcze tydzień, sesja się skończy i pełen zapału biore się za angieslki :)
Pozdrawiam
Kamil
>Pierwsze, to czy lekcje w First Steps in English z SM, są w tej samej

>kolejności jak na kursie kasetowym?

Tak lekcje w kursie SM są w takiej samej kolejności co w kursach kasetowych. Pewne różnice w samym kursie musiały jednak być wprowadzone, ponieważ niektóre ćwiczenia z kursu kasetowego nie były jednoznaczne w SM. Dlatego zawsze zalecam fanom SM, żeby po 3-6 miesiącach pracy z SM kupowali kurs kasetowy. Ale to zależy od studenta, nie jest to wymóg konieczny.

>... Bo przeczytałem na forum, że SM ma tą wadę, że odrazu wynaga znajomości danego zwrotu, bez wcześniejszego zaprezentowania bez oceny.

Akurat to jest nieprawdą. Rzeczywiście SuperMemo w swoich podstawowych bazach zadaje pytania, pokazuje odpowiedzi i wymaga ich ocen. Inteligentny człowiek w przypadku, gdy jakieś wyrażenie widzi po raz pierwszy stawia ocenę 3 lub 4. Ocena 3 skutkuje tym, że dane wyrażenie prezentowane bedzie jeszcze raz w tej samej sesji w tym samym dniu. Ocena 4 spowoduje wprowadzenie wyrażenia do cyklu powtórek, a student zostanie o nie zapytany następnego dnia lub wg harmonogramu kilka dni później.
Student mało inteligentny w takim wypadku stawia sobie ocenę 0,1, lub 2. Można i tak, ale po co?

Jednak w nowszych bazach (Angielskie w 3 miesiące, FCE Words, Szybki kurs słownictwa, First Steps in English, The Next Steps in English) wprowadzono nowe rozwiązanie. Na początku każdej liczącej 5-10 elementów sekcji wyrażeń jest jeden element - lista tych wyrażeń. Można je przeczytać i odsłuchać dowolną ilość razy. Można odsłuchiwać w kolejnośći występowania, mozna też każde wyrażenie odsłuchować indywidywalnie.

W bazach First i Next zostało to opracowane najlepiej. Mozna w nich wygaszać kolumny słowek, tak że widzisz tylko angielskie, albo tylko polskie. Mozna też wygasić obie listy i słuchać tylko głos lektora i powtarzać tekst za nim lub nie.

W Twoim wypadku proponuję takie rozwiązanie, w okresie od wrzesnia do maja ucz się z SM codziennie, raz na miesiąc rób sobie powtórkę przerobionego materiału z kursu kasetowego. W czasie wakacji weź ze sobą kurs kasetowy, walkmana/discmana i powtarzaj materiał w tempie 1 lekcja na dwa dni.

>A drugie pytanie to czysto techniczne, czy ktos widział może ostatnio
>Rozmówki angielskie w miesiąć wyd. SM World w Warszawie? Rozgladam się
>po księgarniach od kilku dni i są niemieckie i chyba francuskie, ale
>angielskich brak :(

Też to zauważyłem, ale na to jest proste rozwiazanie, zamów je u wydawcy

http://www.supermemo.net.pl/index.net

>A i jeszcze jedno, jak to jest z ceną kursu First Steps... z płytami
>CD. W internetowych księgarniach ceny są do 120zl, piszą, że książka +
>6 płyt, tylko chwilowo wszędzie zabrakło :/ Tymczasem w Empiku ten sam
>kurs ma naklejone na pudełku dwie metki. Ok 115zl za książkę plus ok
>35zl za płyty, co razem daje ok 150zl. Stąd pytanie, czy w Empiku tak
>zdzierają?

To taki marketingowy trick. Kurs zawsze sprzedawamy jest z kasetami lub płytami. Jednak ceny podaje się osobno za podręcznik i osobno za załącznik dźwiękowy. Prawdopodobnie dlatego, że za książkę płaci się VAT 7-procentowy, a za załącznik 22-procentowy. Ale o dokładniejszą informację pytaj w urzędzie skarbowym.
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)
Pozdrawiam
Kamil
Temat przeniesiony do archwium.