Kilka zdań w r.czasach

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o wyjśnienie która odopowiedż ma być prawidłowa, skoro pytam to nie wiem, więc jak ktoś będzie miły napisać dlaczego, thx
The repairs 'weren't/didn't be/haven't been' as simple as he had thought
If you 'didn't have/wouldn't have/not have' to look after your sick mother, you'd proboably be in africa now
Evrything 'has/have' been arranged -strona b.present perfect?
Evrything was prepaired - wszystko zostało przygotowane? (evrything to was? 'it'= evrything?)
Everything have been prepared - jaka jest różnica
everything is singular
0_0 napisze ktoś? i dlaczego tak
ty napisz, co myslisz, a my napiszemy, gdzie zle myslisz, jezeli beda bledy
The repairs 'weren'as simple as he had thought
If you 'didn't have to look after your sick mother, you'd proboably be in africa now
Evrything 'has been arranged
tak czuje, ale nie mam pojęcia które ma być, no nie wiem, pisałem już u góry że jak pisze to nie wiem
wszystko ok

1. w drugiej czesci zdania jest past perfect, czyli jest to fragment opowiadania o przeszlosci, dlatego simple past
2 drugi tryb warunkowy, popatrz na regulke
3. Aaric wyjasnil, ze everything to liczba pojedyncza
co oni się uczepili teggo past perfect, nikt go przecież nie używa, tryby warunkowe mówisz, mógłbym o tym poczytać, a evrything odpowiada 'it'?
co oni się uczepili kto to 'oni'?
no szkoła, dlaczego mam się użyć tych nieużywanych czasów
W podręcznikach jest dużo ćwiczeń z kilkoma możliwymi odpowiedziami. (multiple choice) To nie jest nic nowego :-)
ale nie past perfct ani future perfect
Nie wiem o co ci chodzi. Tam nie było tych czasów (w odpowiedziach) ;-)
edytowany przez Aaric: 24 kwi 2017
ale był past perfect użyty, lol
bartek, ten czas ma tam być. Pytałeś "dlaczego mam się użyć tych nieużywanych czasów?"
ale można go nie używac a użyć innego czasu z bogatej puli pozostałyych
Hmm ;-)
To jest logiczne, jeżeli przestaniesz myśleć, jak mówisz po polsku i przyjrzysz się znaczeniu słów. Coś się kiedyś w przeszłości okazało trudne, ale wtedy jak się okazywało trudne, to tamten człowiek miał myślane inaczej (ponieważ pomyślał tak jeszcze wcześniej). We offered our cheeky answers in this thread, although you actually had expected some compassion ;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia