Szlifowanie pisania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,

to mój pierwszy post na tym forum, w razie czego proszę o wyrozumiałość :). Chciałabym poradzić się w temacie sposobów na podszlifowanie pisania po angielsku. Studentką już dawno nie jestem, nie pracuję niestety w języku angielskim i stąd rzadko mam okazję do pisania dłuższych tekstów po angielsku. Swój angielskim określiłabym na poziomie B2. Chciałabym się podszkolić pod tym kątem.
Dużo czytam po ang. Myślałam o pisaniu bloga lub aktywności np. na forach tematycznych w języku angielskim, ale nie wiem czy to ma sens, skoro nie wiem często jakie błędy popełniam.

Co możecie doradzić? Może postawić na korepetycje, gdzie nauczyciel będzie sprawdzać moje teksty? A może na początek Lang-8?
Szukałam też stron, gdzie można na luzie pogadać z ludźmi z całego świata, ale na portalach typu Interpals, albo grupach na FB trafiałam na hmm nieco dziwnych ludzi i trochę się zraziłam.
Będę wdzięczna za pomoc.
Z góry dziękuję :)
Fora tematyczne mają bardzo duży sens. Po pierwsze będzie cię to interesowało, więc łatwo utrzymasz zaangażowanie. Po drugie język służy przede wszystkim właśnie do skutecznej komunikacji z innymi, chcesz być rozumiana i rozumieć. Im więcej będziesz się nim posługiwać, tym będzie lepszy, poprawniejszy, swobodniejszy i bogatszy.
Dobrze by bylo zeby ktos sprawdzal teksty, ktore piszesz, ktos kto jest na duzo wyzszym poziomie, aby nie utrwalac bledow.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa