Właśnie coś napisałem

Temat przeniesiony do archwium.
I don't understand what u wrote vs I don't understand what you have written, tak się zastanawiam napsiałem takie zdanie, 1 , a czy 2 jest poprawne? jest czas present simple a potem 'napisałeś' w czasie PP
skorzystam z okazji dobrze napisalem ? I was learning geodesist, I was good(prefect nie pasuje?i've been)-, but in my country there is no job, so i changed job to programmer . (nie wiedzialem jak napisac 'nie ma' więc napsiałem there is no)
np
studying geodesy
a no ok, a wiesz może odp do 1 zadania ?
1. Jeżeli jest istotne kiedy było napisane - past simple, jeżeli nie - past perf.
2. I was good raczej nie - good co?
but in my country there is no job L.MN ...IN THAT FIELD, so i changed RETRAINED TO BECOME job to A programmer (np np).
edytowany przez Aaric: 19 maj 2017
o co chodzi z tym there is no job i dalej
prosze nie uzywac tego 'u' do znaczenia slowa. To jest irrtytujace, i jak dla mnie to 'gwoen'...znaczy.
o co chodzi z tym there is no job i dalej tzn. napisz 'there is no job' w Liczbie MNogiej.
czemu w l.mn? a jak to ma wyglądać
there are no jobs?
"I don't understand what u wrote vs I don't understand what you have written"
Na pierwszy rzut oka oba są poprawne, ale z pewną różnicą w znaczeniu. To zależy od tego, co dokładnie chcesz powiedzieć.
1. W pierwszym zdaniu to co napisałeś ("what u wrote") jest już przeszłością, stąd czas Past Simple. Może np. chodzić o egzamin, który napisałeś kilka dni temu, a Twój nauczyciel komentuje to dziś ("I don't understand" - czas teraźniejszy).
2. W drugim zdaniu, ktoś prawdopodobnie komentuje to, co napisałeś ("you have written") na bieżąco. Prawdopodobnie przed chwilą skończyłeś pisać - po angielsku to jest jeszcze teraźniejszość, stąd Present Perfect.

Mam nadzieję, że pomogłem zamiast jeszcze bardziej zamieszać :)
edytowany przez Redakcja: 24 maj 2017
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka