Słowniki on-line.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.

https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=catnap

Jeśli wpiszę w ten słownik jakieś słówko, wyświetlają mi się przykłady zdań, które są nagrane przez lektorów. Czy znacie inne słowniki, gdzie również można znaleźć przykłady nagranych zdań przez lektorów?
Najbardziej interesuje mnie amerykańska odmiana, jednak nie jest to warunek konieczny. Zdania nie muszą mieć polskiego tłumaczenia.

Z góry dzięki :P
edytowany przez overandout: 27 cze 2017
nie znam slownikow ale sprobuj np tu
http://www.manythings.org/audio/sentences/
Aaric, dzięki, ale stronka, którą podałeś, bardziej przyda się mojej mamie. Ona zaczyna naukę angielskiego :)

Nie znacie podobnych stron z nagraniami zdań na poziomie FCE lub wyżej?

dzięki :)
edytowany przez overandout: 05 lip 2017
Zwykle, strony z opcją audio są dla początkujących. Na wyższych poziomach powinniśmy wiedzieć jak się wymawia, czy nie?
To nie chodzi o to, czy na wyższym poziomie wie się jak się wymawia czy nie (chociaż znam przypadki, które mają z tym duży problem)

Chodzi o osłuchanie się z akcentem oraz intonacją, a dla mnie sluchanie takich zdań, przy okazji nauki słowek z tych zdań, to najlepszy sposób na poprawienie wymowy.
edytowany przez overandout: 05 lip 2017
A poza tym, niekoniecznie. Skąd moglibyśmy wiedzieć jak wymawia się nowe słówko, jeśli nie słyszelibyśmy nagrania?
Słowniki audio z pojedynczymi słowami są w sieci.
np Longman, Macmillan itp.
Są strony poświęcone wymowie typu howjsay, forvo, howtopronounce, także mnóstwo klasycznych słowników, kanały na youtube. Kiedy nie mam pod ręka człowieka i coś mnie specjalistycznego czasem nurtuje, wrzucam w google "[to coś] pronunciation". Pomoc zawsze nadchodzi ;)
mozna sie zorientowac z pisowni oraz z transkrypcji fonetycznej
mg- jeśli polegasz tylko i wyłącznie na transkrypcji, a Twój akcent przy tym jest dobry, to muszę Ci pogratulować :)

Osobiście, mam na płytce "say it right", oraz książkę "master your American English", ale fajnie byłoby też słuchać przykładowych zdań stricte ze słówkami których teraz się uczę. Dlatego, że tak wejdą szybciej do głowy i na dłużej zostaną, także...

Jeśli ktoś zna stronkę gdzie nagrane są całe zdania z poziomu FCE lub wyżej, to będę wdzięczny za udostępnienie :) Chociaż wątpię, żeby było cokolwiek takiego, ale kto pyta nie błądzi :)
anyone?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie