Jak podnieść swój poziom angielskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
przychodzę na to forum z pytaniem o dalszy rozwój w języku angielskim. Obecnie jestem w granicach poziomu B1/B2. Staram się otaczać językiem na każdym kroku poprzez oglądanie seriali po angielsku itp. Podczas oglądania seriali (z napisami angielskimi), mój poziom zrozumienia jest zadowalający tj 70/80%. Jednak problemem jest moja gramatyka. W planach mam aby w ciągu najbliższych 2 lat nauczyć się angielskiego na poziomie, który umożliwi mi swobodne czytanie książek, oglądanie filmów.
Moje pytanie brzmi czy warto uczyć się gramatyki na własną rękę, jeśli tak to z jakich książek?
A może zapisać się do szkoły językowej w której zostanę odpowiednio pokierowany?
Słyszałem również że proste książki po angielsku są również dobrym pomysłem, czy to prawda? Polecacie jakieś odpowiednie dla mojego poziomu?
https://www.ang.pl/forum/nauka-jezyka/256158 tutaj Rydzio wypisał sporo podręczników do gramatyki.
Proste książki są fantastyczne. Polecam wydawnictwa Macmillan Readers, Penguin Readers i Express Publishing
Dzięki za odpowiedź. Chyba zdecyduję się na Elementary Language Practice. Może po jej przerobieniu będę mógł sięgnąć po coś bardziej zaawansowanego.
No to trzymam kciuki. Jestem w podobnej sytuacji. Tego podręcznika co podałeś nie znam ale jestem niemal pewien, że najlepszym dla Ciebie podręcznikiem byłby English Grammar In Use. To chyba najbardziej popularna książka dla intermediate. Oczywiście jest wiele innych które twoją wiedzę uzupełnią, pogłębią itd. Ale na sam start najlepsza będzie English Grammar In Use.
Dzięki za konkretną propozycję.
Patrząc na opinie tej książki rzeczywiście wydaje się być najlepszą propozycją, więc pewnie się na nią zdecyduje.
Dzięki za radę i Tobie również życzę powodzenia w nauce ;)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa