Angielski w domu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Znam podstawy angielskiego, nie mam mozliwości kontynuowania nauki na kursach, ale moge uczyć sie w domu. Mam komputer, dobre chęci i możliwość przeznaczenia ok. godziny co drugi dzień ( uczę się też francuskiego, i nie dam rady codziennie robic tego i tego, bo mi się kicia ;)

Chciałabym poprosic o radę co wybrać.
Program - profesor Henry? Jesli tak - to który? Jesli nie - to jaki inny? Chciałabym w kompie uczyć sie głównie słownictwa, bo z francuskim widze, że najbardziej mi to odpowiada.
Lubie pracowac z podręcznikiem, i z książki mogłabym robić gramatykę. Który wybrać? Tu juz jestem całkiem zielona... Nie wiem co wybrac, jak popatrzyłam do środka, to wszystkie wyglądały tak samo. Wszystkie miały stanowczo za dużo obrazków. Który polecacie?
A słuchanie i wymowa? Wiem, że nic nie zastapi konwersacji, ale nie znajdę żadnego interlokutora o godzinie 22-23, bo tylko wtedy mam czas cos zrobić. Macie jakiś pomysł?
Liczę na podpowiedzi i dziekuję.
Odświerzam topic bo warto :)
Moze być granatowy Murphy + jakaś polska gramatyka, Profesor henry Słownictwo 1&2
Podnoszę, bo jestem w podobnej sytuacji. Kupiłam wszystkie programy z serii Prof. Henry i nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Jestem samoukiem, a poza tym mam za sobą rok nauk na kursie. Korzystałam tam z książki New Matura Matrix Pre-Intermediate Plus. Zauważyłam też,że mam kłopoty z zastosowaniem czsów w mowie
:(,chyba w życiu tego nie załapię.
Po pierwsze proszę się nie załamywać.Osoby anglojęzyczne same mają podobne problemy.Po drugie chętnie pomogę-np.sprawdzając ćwiczenie lub wypracowanie,albo rozmawiając w weekendy przez skype.Można mnie złapać na skype:corazon_aerodinamico lub pisać na [email]
I warto czytać informacje bieżące w internecie po angielsku,oglądać np. ukochany serial lub film po angielsku.Albo dwukrotnie -raz z napisami polskimi a potem drugi raz bez nich lub z napisami angielskimi i angielskim audio.Warto też szperać po internecie i szukać znajomych na calym świecie, z którymi możnaby korespondować-tradycyjnie-listownie lub mailowo.Warto kupować książki z serii easy reader-niektóre są z kasetą lub płytą cd, na której jest ta sama treść w wersji audio czytanej przez native speaker'a.Warto śpiewać-nawet jak na początku nie rozumiemy tekstu.To pozwala osłuchać się z językiem, nauczyć jego melodii.Potem można znaleźć tekst piosenki w internecie, a na końcu przetłumaczyć go na polski.Każda forma kontaktu z językiem jest dobra a nauka każdego języka jest czasochłonna,więc trzeba robić coś co nam odpowiada regularnie, codziennie,w takich dawkach na jakie pozwala nam wolny czas.Efekty na pewno będą.
Do nauki gramatyki polecam książkę Michael Swan,Practical English Usage-International Student's Edition,Wydawnictwo Oxford.
Prof.Henry też jest bardzo dobry ale wymaga dużej systematyczności.
Pomimo różnych metod pracy samodzielnej, uważam, że nie ma to jak jednak spotkanie z lektorem (najlepiej z magistrem), który wie jakich klocków użyć aby poukładać nasz angielski. Ja osobiście korzystam z opcji lektora dojeżdzającego do domu(mega wygodne) z centrum jezykowego Professo z Wrocławia. jak cos to mozna wejsc na www.professo.pl i poogladac co i jak.....
Dla chcącego nic trudnego :) Od kiedy skończył mi się ang, sama siedzę 2 godz dziennie nad książkami, żeby nie zapomnieć czego się nauczyłam i przede wszystkim poszerzać swoje słownictwo (zwłaszcza, że zamierzam wyjechać za granicę). Z książek polecę jak wyżej Murphy (ten granatowy) i świetną książkę do gramatyki Magdlaeny Spychalskiej "Praktyczna gramatyka angielska" - naprawdę prosto i dokładnie opisane zagadnienia gramatyczne.
Co więcej? Oglądanie filmów bez polskich napisów, słuchanie radia i czytanie anglojęzycznej prasy :)
Z programów polecam na pierwszy ogień: "Profesor Henry - Słownictwo" i "Prof. Henry - Gramatyka". Oczywiście niezbędny będzie do tego drukowany podręcznik.

Programy z serii "Profesor Henry" uczą tylko słownictwa i gramatyki, wskazany byłby tez program typu elektroniczny podręcznik, tu polecam "SuperMemo Angielski? No problem!".
Dobrym pomysłem na naukę w domu, może być zapisanie się na konwersacje. można skombinować kogoś, kto będzie przychodził do nas do domu, albo zapisać się na konwersacje on-line, na przyklad w szkole: http://www.english-by-phone.pl/ . Szkoła ta jest o tyle fajna, że pozwala na darmowe przetestowanie swoich możliwości podczas rozmowy testowej - fajnie to działa.

Warto również czytać po angielsku: strony internetowe, książki - wszystko to pomoże w opanowaniu większej ilości słówek i zwrotów.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa