jaka ksiazka do gramatyki?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Z uwagi na fakt, że różni ludzie zabierają głos (proszą o pomoc) na tymże forum, tzn. o różnym stopniu znajomości języka angielskiego, ja również postanowiłem o pomoc, czy też o dobrą radę poprosić. Otóż, jestem osobą, która przez kilka ostatnich lat miała lekcje lub zajęcia (na studiach) z języka ang., lecz krótko mówiąc nie przykładała się zbyt do nauki (czego cholernie żałuję). Zamierzam to radykalnie zmienić! Zanim jednak wydam ciężkie pieniądze na kurs (znów dla początkujących) bądź korepetycje, chciałbym co nieco sam się pouczyć, zwłaszcza gramatyki. Sęk w tym, że nie bardzo wiem z czego. W domu mam tylko gramatykę Jasińskiej, która już mi się znudziła.

W związku z tym proszę o radę odnośnie dobrej książki z gramatyki, najlepiej po polsku, ale nie koniecznie. Jaką, zdaniem anglisty, powinienem kupić książkę do gramatyki angielskiej, która poruszałaby dość szeroki zakres materiału (myślę przyszłościowo).

Za pomoc z góry dziękuję,
[email]
Cześć! Jedna z najlepszych angielskich ksiażek, jakie znam to: John Eastwood \"Oxford Practice Grammar\". To książka na poziomie średnio zaawansowanym prowadząca do opanowania materiału gramatycznego na poziomie egzaminu FCE. Dla trochę mniej zaawansowanych polecam książkę M. Swana \"The Good Grammar Book\". Z poskich książek do gramatyki bardzo pożyteczne są książki pana Siudy. Mimo że edytorsko są niezbyt ciekawe, zawierają bardzo rzeczowe wyjaśnienia. Taka kwintesencja gramatyki użytkowej.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o nauce angielskiego, to wejdź na stronę www.isel.prv.pl Tam tez możesz zadawać pytania ekspertom-metodykom.

« 

Pomoc językowa