total english

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
prosze o wasze opinie na temat podrecznika "total english"elementary/pre-intermediate: czy warto go kupowac, uczyc z niego??
thanx
przeciętny

uczyć się samemu?
uczyć się z nauczycielem?
uczyć kogoś?
a, nie doczytałam chyba.
Uczyć kogoś, tak?

powiem tak:
moim zdaniem są lepsze podręczniki.
Zależy od formy nauki i celów.
Celem jest nauka poczatkujacego doroslego glownie komunikacji w jezyku angielskim, a ja jako poczatkujacy nauczyciel mam naprawde duze problemy z wyborem odpowiedzniego podrecznika :( slyszlem ze dobrymi podrecznikami sa English file oraz in english. Ktory z nich wybrac? Prosze o rade i pozdrawiam
no więc wybierz jeden z tych dwóch o których piszesz w ostatnim poście:))

Mam doświadczenie ze wszystkimi trzema.
Nie mogę powiedzieć, że total English jest totalnie:D zły, ale jest dla mnie taki trochę nijaki i schematyczny.

Z dwóch pozostałych bardziej podoba mi się "English File" bo jest taki zrównoważony - wszystkie sprawności językowe są tam traktowane mniej więcej po równo co wg mnie jest dosyć ważne.

"In English" ma fajny format (jest taki mały i zgrabny:) i jest bardziej nastawiony na komunikację - mówienie i słuchanie. Gramatyka tam jest trochę zaniedbana - tzn. jest, ale w formie komunikacyjnej i dlatego początkujący nauczyciel musi się trochę bardziej postarać i odpowiednio to poprowadzić.

I jeden i drugi jest zarówno student-friendly jak i teacher-friendly i ja jako nauczyciel jestem zadowolona z obydwu.

 »

FCE - sesja zimowa 2006