radio BBC

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!
taki mam pytanie: na jakiej czestotliwosci zlapie w Warszawie BBC newsy albo inna anglojezyczna rozglosnie informacyjna?
Chcialabym posluchac w ramach kontaktu z \"zywym\" jezykiem, a nie moge znalezc zadnych konkretnych dancyh o czestotliwosciach...
pozdrawiam wszystkich
Na Twoje, tak sformułowane pytanie, nie znam odpowiedzi, ale spróbuj o\\posłuchać i obejrzeć newsy ze strony:

http://news.bbc.co.uk/
cześć,
zawsze wieczorem między 20.00 a 22.00 na falach radia TOK FM nadawane są serwisy informacyjne i nie tylko radia BBC. Życzę miłego słuchania
Ja nie rozumiem, dlaczego zle postaiwlam pytanie...
Problem jest taki: mam radio, wlaczam je i chce znalezc jakas anglojezyczna stacje. Najlepiej na FM.
I pytanie jest: na jakiej czestotliwosci cos znajde na terenie Wawy.
Nie chodzi mi o newsy anglojezyczne na jakiej polskiej stacji, tylko pelny program, \"oryginalny\".
Niemozliwe, zeby nic na naszym terenie nie nadawalo... ;-(
fizyka sie klania.
zasieg FM jest ograniczony, tylko fale krotkie (short-wave) okrazja kule zimska, AM tez niesie daleko (setki kilometrow) a jeszcze lepiej wieczorem i w nocy, a FM to niestety nie siega daleko bo wymagaloby za duzo energii i pieniedzy zeby wybudowac tak potezne nadajniki zeby caly glob objely. Zasada dzialania tych fal jest zupelnie rozna. Ale niech sie jakis ekspert tu od radia wypowie lepiej...
:)
auu!! ja wiem!! Ja fizyke studiuje wlasnie! ;-)
Ja pytalam (co bylo w domysle, ale dla mnie oczywiste...) na jakiej czestotliwosci nad Warszawa NADAJE jakis anglojezyczny kanal informacyjny!
Przeciez to niemozliwe, zeby wszyscy ci anglojezyczni biznesmeni, prezesi i inni handlarze nie mieli swojego serwisu newsowego...
jesli masz stale lacze mozesz sluchac wszystkich programow bbc i nie tylko przez internet :-)
dokladnie :) i nie tylko BBC
Ja nie napisałem, że źle postawiłas pytanie, tylko, ża na tak sformułowane ptanie nie znam odpowiedzi. Podałem Ci natomiast adres strony internetowej na której można posłuchać newsów po angielsku.
ja polecam Live Five, www.bbc.co.uk/radio, nad ranem maja ciekawe dyskusje ale tych akurat slucham przez \"wireless\" jak leze jeszcze w wyrze :)

ale nie bede sie powtarzac bo juz od dawna tu trabie o mozliwosci sluchania radia przez Intrenet (jak sie ma broadband) i juz mi sie znudzilo ;)
cos do poczytania i poogladania (chyba musi byc RealPlayer zainstalowany):
http://news.bbc.co.uk/1/hi/programmes/breakfast/3550439.stm
w czwartek bedzie tez specjalna audycja z Warszawy - to tak jak ktos w jakis \"cudowny\" sposob odbiera BBC1.
:)
także o tej porze i o 10.30 BIS FM nadaje coś po angielsku, ale nie wiem jaką ma częstotliwość:) Myślę jednak że z tym akurat nie będzie problemu
czy u was też wczoraj (piątek) od 20 do 22 NIE było bbc na Tokfm-emie?
Nie licząc internetu, radia BBC World Service (tylko newsy) można słuchać na częstotliwości 648 AM/MW, ale w dzień raczej go nie złapiesz. Nadaje również na FM, ale nie w Polsce.
ja tu szukam jakiejs angielskiej stacji a tu...........
chińska??
właśnie, czy ktos moze konkretnie odpowiedzieć jakie radio jest dobre (tj. dużo gadania na przeróżne tematy, dobry akcent itp.....)
WAŻNE: w jaki sposób można na NECIE takie radio złapać?
Z góry wielkie dzięki za pomoc! :)
ja słucham LBC, talk-show :D:D
24h gadania :P
wpisz na jakiejs wyszukiwarce.
do słuchania :media player.
W Warszawie ustawiasz na 648 AM/MW, a tu chińszczyzna zamiast BBC? Nic na to nie poradzę. U mnie, w Krośnie jest BBC. Pozostaje RealPlayer i Internet.
Temat przeniesiony do archwium.