Wymowa /i:/ oraz /I/ - "cwiczonko"

Temat przeniesiony do archwium.
Cwiczenie dla tych z Was, ktorzy maja trudnosci z rozroznieniem dlugiego i krotkiego /i/.

A) Tlumaczylam tu ostatnio zabawna piosenke, ktora jest wrecz naszpikowana tymi dzwiekami (tytul: Chick Habit, znajdziesz tekst na drugiej stronie w tym dziale, albo wpisz w wyszukiwarke).

B) Otworz tez druga strone internetowa i wpisz:

Mozesz wtedy jednoczesnie sluchac wymowy i czytac.

C) Na poczatek wypisz wszystkie slowa z piosenki, ktore maja krotkie /I/ (podpowiedz: pierwsze dwa to "chick" i "habit")

Sa tez takie, ktore maja dlugie /i:/ - jest ich duzo mniej.

D) Jesli chcesz, wypisz je i zamiesc tu - sprawdzimy.

E) Potem mozesz czytac tekst glosno, nasladujac wymowe wykonawcow/ lub samemu probujac zwracac uwage na rozroznienie /I/ oraz /i:/

Milej zabawy!
Słyszałam że jesteś dobra z angielskiego może ty mi pomożesz? Byłabym bardzo wdzięczna a więc mam do napisania pocztówke...Nie jestem dobra z angielskiego nawet niewiem co oznacza polecenie więc może je przepisze: "Write a postcard from London to someone in your family. Write about the things you've done or want to do." - No mniej więcej wiem o co chodzi w poleceniu ale nie umiem go wykonać i nie mam czasu bo sie ucze na sprawdzian z chemii. Czy mogłabyś mi pomóc? Proszę i z góry dziękuje...

« 

FCE - sesja letnia 2007

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie