Expressivo

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałam zapytać jakie macie zdanie na temat programu Expressivo.
Komu, na jakim poziomie moglibyście zaproponować kupno trgo cuda. Zastanawiam sie nad kupnem do szkoły.
Jakie jest Wasze zdanie na temat tego "słownika" połaczonego z lektorem.
Wiem że dużo tu specjalistów prosze o wypowiedzi.
Mnie zachwyca jakość wymowy. Najlepiej przetestuj sobie na:
http://say.expressivo.com/

Program w pełnej wersji czyta dowolnie długie teksty, można je pewnie nagrać do MP3, dzięki czemu możesz dzieciakom przygotowywać "czytanki". Oczywiście nie jest to równie dobre jak prawdziwy lektor, ale i tak znakomite.
Ale po co? Strasznie trudno zrozumieć taki mechaniczny tekst, a przecież nie brak autentycznych nagrań.
Własnie mam podobne odczucie co ullak słysząc wymowe jakbym robota słuchała;) najlepszy tekst wyszedł kiedy to cos miało przeczytac polski tekst jakoś zraziłam się do tego.
Posłucham jeszcze kilka razy może jakoś sie osłucham i mi przejdzie. Pomyślałam tylko co jeszcze ludzie wymyślą aby ułatwic uczącym się zadanie.

Marceli cały czas testuję 1111;) dla dzieci jeden poziom nauki np. jedzenie zajmuje 45 min ale umieją na "blachę" i na wyrywki.
No tak, mnie zachwyca jakość jak na głos generowany komputerowo :). Bo oczywiście, że człowiek lepszy.

A co do 1111 - 45 minut na np. 20-30 słówek to bardzo dobry wynik - zdolne i pracowite dzieciaki :).

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa