jaki program?

Temat przeniesiony do archwium.
od razu mowie ze nie ide na latwizne zakladajac kolejny temat o tym. pol dnia dzisiaj czytalem to forum, korzystalem z wyszukiwarki i... dalej nie wiem.
potrzebuje programu do nauki GLOWNIE WLASNYCH SLOWEK gdzie znajde opcje powtorek. Czytalem posty BJK ze dodawanie wlasnych slow w Prof. Henry jest malo wygodne. Czy zatem SM speed up bylby dobry? Jest tam opcja dosc latwego dodawania wlasnych wyrazow? Do tej pory korzystalem z Pytacz Mastera. Nauczylem sie w nim ok 5000 slowek w caigu kilku miesiecy. Program fajny i prosty, ale ciezko w nim o jakiekolwiek powtorki, a wyrazy wypadaja z glowy. Czy wiec SM speed up spelni moje wymagania?

Dzieki z gory za odpowiedz.
Do nauki własnych słówek możesz użyć SM 98, które jest dostępne za darmo w necie. Dodawanie nowych wyrazów jest bardzo łatwe.
a sa tam powtorki?
w SM speed up tez mozna dodawac wlasne slowa?
Powtórki są w tym programie najważniejsze. Ściągnij sobie i sprawdź, czy będzie Ci pasował. Speed up nie znam, ale pewnie można dodawać własne słowa, tak jak w innych wersjach.
dzieki
NIE MA PROGRAMU SPEEDUP.
NIE MA PROGRAMU SPEEDUP !!!!!!!!!!!!

To tylko jedna z baz programu SUPERMEMO.
Bardzo dobrze Ci radzi Ullak. Możesz skorzystać z bezpłatnej wersji SM 98. Jest w pełni funkcjonalna. Lepiej jednak będzie jeśli za 19,90 zł kupisz "Rozmówki angielskie w miesiąc" wydane przez SuperMemo World.

Otrzymasz Program SuperMemo w jednej z najnoowszych wersji, książeczkę w bardzo wygodnym formacie, bazę zawierająca ponad 3.000 najbardziej potrzebnych słówek, ponad 800 przekładowych zdań i 12 plików mp3 z tymi słówkami.

Dokładną instrukcję obsługi programu znajdziesz w e-booku Pawła Wimmera, który jest dostępny na kilku portalach.
Wlasnie sciagnalem ten program SM98 i mam pytanie. W tym programie widzi sie tylko odpowiedz? nie ma takiej opcji, ze sie odpowiada NIE W MYSLACH tylko PISZAC ?
Tutaj jest instrukcja: http://www.supermemo.pl/index2.php?top=3&did=84&ppid=87
(zaczyna się od słów "Algorytm utworzenia komponentu typu spell-pad (kontrolera pisowni) na stronie w bazie"

Poza tym zawsze można sobie pisać odpowiedzi na kartce.
dzieki.

eh... nie ma to jak pytacz master.
Jeśli odpowiada Ci "Pytacz master" korzystaj z niego, byle codziennie.

Wg mnie jednak "extraklasę" w dziedzinie programów wspomagających naukę słownictwa stanowią: SuperMemo, Profesor Henry - słownictwo i eTeacher. O wejście do niej pretendują NAUKOTYK (http://www.naukotyk.pl/) i More words. Wszystkie inne podobne programy to nawet nie druga liga, to po prostu programy ćwiczeniowe z pierwszego roku informatyki, nie zawsze nawet zasługujące na czwórkę.
no wlasnie nie odpowiada tak do konca, bo trudno w nim o powtorki
A co z dźwiękiem? Program wspomagający naukę języków, który nie podaje wzorców wymowy można ocenić tylko na 1.
no tez jest wazny, ale bardziej cenie sobie inne aspekty programu do nauki slowek. A wymowy mozna uczyc sie sluchac nativow, powtarzajac cale zdania.
>... A wymowy mozna uczyc sie sluchac nativow, powtarzajac
>cale zdania.

Oczywiście można uczyć się wymowy słuchając native-ów i powtarzając całe zdania, tylko przeciętny uczeń ma za mało kontaktów z native-ami. Może wprawdzie korzystać z internetu i radia, ale raczej mało kto to robi, a poza tym dźwięk z radia jest dość ulotny. Inaczej to wygląda w przypadku programu. Dlatego twój "Pytacz master" nadaje się głównie do nauki tabliczki mnożenia.
oj chyba nie doceniasz pytacz mastera ;)
wg mnie to swietny program na sam poczatek. jeszcze 14,15 miesiecy temu w podrecznikach zaznaczalem slowka typu 'that' jako nieznane. od 9 miesiecy mam pytacz mastera i glownie na nim do tej pory uczylem sie slowek.
dzisiaj pisze mature rozsz. na 80%, rozumiem readingi w cae i rozwiazuje je na 60,70% srednio. Wyczyn? Zaden. Moze z supermemo zaczynac od poczatku nauczylbym sie wiecej. Nie wiem, trudno powiedziec. chce dac tylko przyklad temu, ze pytacz master nie jest taki bezwartosciowy.
no ale teraz ucze sie coraz trudniejszych slowek, a jak juz powiedzialem wczesniej, w pytaczu trudno o powtorki. a robienie tych samych notatnikow w kolko staje sie uciazliwe i czasochlonne, bo powtarzac musze kazde slowko. dlatego poszukuje nowego programu.
Ja też zaczynałam od takiego prostego testera, też mi się podobało ale szybko się przekonałam do SM :)
mam pytanie co do tworzenia wlasnych baz w SM. jak stworze nowa baze o nazwie np. 1.kno i dodam w niej 20 slowek i sie ich naucze, to kolejne 20 slowek znow dodaje do tej samej bazy [1.kno]? To wszystko z czasem sie 'gromadzi' i sa powtorki tak? pytam bo w pytaczu to kazdy notatnik osobno byl, wiec takie przyzwyczajenie zostalo.
Tak, wszystko możesz trzymać w jednej bazie, wiele tysięcy słówek. Można tworzyć oddzielne kategorie w ramach jednej bazy, ale to i tak jest wymieszane w powtórkach.
aha, dzieki.
a moge leciec jednoczesnie np. baze speed up i wlasna? wtedy powtorki sie nie mieszaja, prawda?
Zgadza sie. Zdaje się że bejotka nie zaleca łączenia baz profesjonalnych z własnymi, nie pamiętam dlaczego :)
to fajnie. dziekuje.
bede robil na 'dwa fronty' te bazy. na razie te speed up jakies latwe jest, mam nadzieje ze sie rozkreci. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia