warto sie uczyc wymowy od tego native'a? :)

Temat przeniesiony do archwium.
przegladajac neta natrafilem na wypowiedz pilkarza brytyjskiego:
http://www.smog.pl/wideo/18220/wayne_rooney_wyjasnia_jak_stal_sie_gwiazda/
chcialbym aby ktos kto zrozumial bardzo dobrze jego wypowiedz wypowiedzial sie na temat jego angielskiego.
czy on mowi gramatycznie?
dla mnie polowa to jakis belkot. gdyby nie napisy to nie wiem czy bym caly tekst zrozumial. podejrzewam, ze po kilkukrotnym odsluchaniu zrozumialbym bym jego wypowiedz. ale za pierwszym razem to tragedia. sam wyraz country jest jakos dziwnie wymawiany.
co o tym myslicie?
He speaks Mancunian dialect. Don't learn it if you don't have to!
Scouse, not Mancunian

W komentarzach 2 Amerykanow (a przynajmniej podawali sie za nich) wyczytalem, ze 1) ledwo go rozumiem 2) nie rozumiem co on mowi.

A czy gramatycznie? Jesli dobrze slysze to wymawia 'me' zamiast 'my' wiec nie bardzo (chyba ze Scouse dialect rzadzi sie wlasnymi prawami).
faktycznie wychowal sie w Liverpool... nie w Mancheaster
artur, a ty, jako osoba, ktora juz troche siedzi w uk, jak dobrze go rozumiesz? pytam z czystej ciekawosci
On mowi jeszcze spoko...choc musze sie wysilac, zeby go czasami zrozumiec... na codzien dla mnie najgorsza zmora sa Hindusi i nastolatkowie... ;-)
tu masz mala probke w jeszcze calkiem dobrym wykonaniu... :
Hej. A możecie mnie uświadomić z jakim akcentem mówi ten człowiek:
? Ewentualnie dajcie jakieś namiary na mp3/video z tym samym akcentem (tylko nie linki do filmów tego samego kolesia). Thx ; ).
Gosciu pochodzi z Henley-on-thames w Oxfordshire i ma calkiem ladny accent - oprocz niewymawiania np koncowego "t", co jest ogolna tendencja w UK, szczegolnie poludnia - nie wiem do jakiego akcentu go zakwalifikowac, poszukaj sobie w googlach cos o akcentach z okolic Oxfordu i Londynu....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa