Gramatyka?????

Temat przeniesiony do archwium.
Witam .Chciałbym się już powoli przygotowywać do matury.Mój angielski jest kiepski i musze się podszkolić.Szukam jakieś książki która pomoże mi w zrozumieniu gramatyki (teorie umiem praktyka nie za bardzo).Czytałem że English "Grammar in Use Third edition" jes dobry.Co polecicie???????.Czy to prawda że można się nauczyć słówek przez słuchanie w czasie snu??????Znacie jakieś strony dopomocy w nauce?????
>Czy to prawda że można się nauczyć słówek
>przez słuchanie w czasie snu??????

A w Mikołaja też wierzysz?

PS. Jeden pytajnik wystarczy.
>>>A w Mikołaja też wierzysz?
Ja w Mikolaja to wierze, bo jakos prezenty mi przynosi, ale w krasnoludki i Babe Jage to raczej nie.
No dobra tylko się pytam.Za pytajniki przepraszam, ale dalej nie opowiedzieliście co do książki i stron odnośnie gramatyki.
"Czy to prawda że można się nauczyć słówek przez słuchanie w czasie snu??????"

Kiedyś ok. roku 1970-go. Drugi Program Polskiego Radia prowadził eksperymentalnie taki kurs. Uczestniczył w nim przyjaciel mojego Ojca, ale oszukiwał. Nagrywał wszystkie lekcje na magnetofon i kuł 1,5 godz. dziennie, nawet w dni bez nocnych lekcji.

Dzięki temu się nauczył. Około 10 lat temu jakaś "firma krzak" oferowała podobne kursy. Za ok. 100 zł przysyłała jak opracować nagranie do nocnej nauki.
Jeśli ktoś dokładnie wg tej instrukcji przygotował taśmę, to niepotrzebne było mu słuchanie przez sen. Instrukcja m.in. nakazywała 100 razy nagrać i odsłuchać 60-sekundową lekcję z jakiegoś podręcznika z kasetami np. "Mówimy po angielsku" L.L. Szkutnika.
Spróbuj, gwarantuję sukces.
A jakie podręczniki do gramatyki polecacie????????
>A jakie podręczniki do gramatyki polecacie???

Wszystko zależy od Tego na jakim poziomie ma być ta gramatyka. Ale jeśli piszesz:

>Czytałem że English "Grammar in Use Third edition" jes dobry.Co polecicie???????.

to myślę, że "Repetytorium gramatyczne" Donaty Olejnik będzie dobre dla Ciebie. Według mnie Murphy jest zbyt schematyczny jeśli chodzi o ćwiczenia. Nie zmusza do myślenia. A jeśli będziesz uczył się z Olejnik i podeprzesz to ćwiczeniami z tej strony to będzie dobrze.

najlepiej wybierz się do księgarni i sobie pooglądaj co tam mają. Podręcznik trzeba podpasować pod siebie. Każdy ma jakieś swoje wymagania.
Dziękuje za odpowiedż
Jeżeli chodzi o czasy to najlepszą książką jest "Opowieść o angielskich czasach: Próba logicznego przedstawienia" Adama Urbana. Polecam!!!
Książka nie jest gruba a zawiera i teorię i ćwiczenia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą

 »

Studia za granicą