studia w USA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Zapewne znajdują tu się osoby które studiują w USA lub studiowały?
Powiecie, gdzie najlepiej studiować w Stanach? Nie piszcie o Yale albo o Princeton. Bo tu sumy są niemożliwe!! wiem, że trzeba mieć dość sporo pieniędzy na studia w USA. Więc sie pytam, gdzie najlepeij studiować aby sumy pieniężne nie były z kosmosu. Chodzi mi o prawdziwe studia, takie po których mogę wrócić do polski i podjąć pracę z prawdziwym wykształceniem.
Co myślicie o college? wiem,że są na niższym poziomie niż uniwersytety, ale czy po nauce w collegeu, wracając np. do polski, nikt mi nie zarzuci, że studiowałam w college i moje studia nie są pełne.

czekam na sensowne odpowiedzi. bardzo proszę
Jeśli jesteś naprawdę dobra a nie masz pieniędzy to wydaje mi się że yale, princeton czy harvard są jak najbardziej dla ciebie. Pomimo faktu iż rok kosztuje tam ok. 50,000 $, to w momencie kiedy dochód twojej rodziny wynosi mniej niż 40-60 tys $ roczne- dostajesz pełne stypendium które niemalże całkowicie pokrywa koszt twoich studiów- studia wychodzą wtedy dwa razy taniej aniżeli miałabyś studiować w obcym mieście w Polsce. Więc do roboty!!!
Na serio? Skąd wiesz, że tak jest ze stypendiami dla studentów z Polski? Studiujesz w Stanach lub studiowałeś? Proszę o więcej informacji.
tak, zaczynam studia we wrześniu na jednym z uniwerków Ivy League
wstepnych informacji mozesz poszukac na http://www.pso-usa.org/Polish/
z tego co sie orientuje to harvard, yale, princeton, MIT sa need-based dla miedzynarodowych; ogolnie rzecz biorac uniwerki z Ivy League w ostatnich latach zwiekszaja swoja pomoc dla international students i daza zeby byc need-based dal wszystkich; po prostu posprawdzaj stronki uniwerkow a wszystkiego sie dowiesz pozdrawiam
longer8: a na jaki uniwersytet się dostałeś?
Czy need-blind jest w formie pozyczki czyli ze po studiach musze splacac koszty za studia?
bez jaj :D gratulacje!
a czy żeby się tam dostać to trzeba zdawać jakieś saty, oprócz tego, że ma się maturę?
a ten dochód rodziców to netto czy brutto?
mowa o stanach...
a jak jest w kanadzie, wyższe koszta, trudniej się dostać?
na niektorych uniwerkach czesc financial aid to pozyczki, jednak na uczelniach Ivy League, Stanford itd są to po prostu dofinansowania za które nie musisz pozniej placic...
Co do kanady to jest ona troszke tansza, jednak nie ma tam duzych dofinansowan dla international students, o ile jakiekolwiek sa ;)

co do longera, dostal sie na Uni of Pennsylwania: Wharton (Business School)
Hej, skoro rozpoczynasz studia masz juz za soba proces aplikacji.
Czy mozna Cie prosic o mala pomoc, poniewaz wciaz mam pare niejasnosci...
Ale nie chce forum zasmiecac, wiec jakby Ci sie zechcialo poswiecic troche czasu to daj znac...
moj meila jak cos: [email]
albo [gg]
Dzieki:)
COLLEGE ORAZ MBA W USA
Ukończenie studiów na Amerykańskiej uczelni jest przepustką do wyższych zarobków. Jednocześnie nauka w Stanach Zjednoczonych umożliwia doskonalenie języka angiel-skiego oraz pozwala na nawiązanie kontaktów ze studentami z każdego zakątka świata.

KONTAKT: [email]

Obecnie strona w przebudowie dostepna pod adresem www.prostudy.pl/beta
A studiuje jakiś diabetyk w USA? Skąd nabywacie lekarstwa?
Witam!
Pierwszy post powstał ponad rok temu, mam jednak nadzieję, że użytkownik longer8 zajrzy jeszcze na to forum ;)
Czy na UPenn również istnieje możliwość tego dofinansowania? Jak wyglądają studia? Jak mniemam, jesteś już na drugim roku prosiłabym o chociażby skrótowe i poglądowe info, najlepiej na maila : [email] .
Pozdrawiam
hej;))
ja kiedyś czytałam, że jak dochody rodziców są mniejsze niż 15tys zł miesięcznie to można liczyć na dofinansowanie 100% (mowie o prestiżowych uczelniach w USA)
myślicie że to może być prawda?;p
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka