nauka norweskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |
Polećcie mi jakąs pożadna książke do norweskiego(jestem bardzo poczatkujacy).
Stanislaw LECKI(przepraszam za brak pol.liter-zamiast L i E polskie litery w nazwisku).\"Jezyk norweski dla poczatkujacych\".To ksiazka z kaseta.
Chyba jedyna do norweskiego na polskim rynku(kupilam ja).
Wydawnictwo :Wiedza Powszechna.
Pozdrawiam!
Milej nauki!
norsk er veldig enkel
ps: vilken norsk lerner dere?(bokmal eller ny norsk?)
Vanligvis bokmal. Nynorsk er ikke tilgjengelig pa det polske markedet (dessverre?).
Norsk er kansje et enkelt sprak a laere, men det finns mange problemer med ressurser. Boken som noen har anbefalt er vanskelig a fa, fordi den sjelden dukker opp i butikker.

Ha det,
KOciamama.
Wlasnie zaczynam sie uczyc norweskiego... po co? zeby wyjechac do norwegii i miec wieksze szanse zdobycia pracy na tym fjordowym rynku pracy. chetnie sobie pogadam po polsku/angielsku/z czasem po norwersku z kims z Norwegii :) np. na [gg] , lub msn [email]

Do zobaczenia !
ja też zaczynam naukę norweskiego od podstaw.
do tej pory znalazlem jedną książkę z kasetą.
w księgarni językowej dowiedzialem się że jest jeszcze jedna (tytułu i autora nie pamiętano) ale pojawia się raz na jakiś czas w licznie 1 lub 2 sztuk.

W Empiku znalzlem rozmowiki norweskie z plytą CD ... fajna rzecz

jest też kurs ESKK ale chyba nie wiem czy warto w to zainwestować

bede wdzieczny jak ktos podpowie gdzie znalezc inne mulimedia do nauki norweskiego

pozdrawia Yarok z Gdańska
[email]
Zainwestowalam w ESKK...i nie zaluje. Kurs jest od podstaw i bardzo dobrze prowadzony, co prawda wymaga ogromnej dyscypliny i samozaparcia, ale to chyba towarzyszy kazdej nauce...
Do kazdego zeszytu jest kaseta, co znacznie ulatwia i przyspiesza nauke.
Naprawde polecam.

Dla utrwalenia wiedzy namawiam do sluchania norskiego radio: NRK (mPETRE - dodatkowo duzo fajnej, trollowej muzyczki), NRJ i inne...
pozdrawiam
Jest jeszcze \"Jezyk portugalski dla początkujących\" wydany przez Wydawnictwo literackie. Niestety jest to jedyna z tej serii pozycja bez kasety.
Radio w Norwegii to ogromna porazka :) W wiekszosci rozglosni maja 5-10 plyt singli i z nich leca utwory na playliscie!! Mozna oszalec, po 3 dniach juz wieszcz co bedzie lecialo za chwile.

Jak Polskie radio pojdzie w ta strone to koniec, dobrze, ze jade teraz do Krolestwa i bedzie XFM :)
Chcialbym dowiedziec sie wiecej o tym kursie Eskk wiec jezeli mozna to prosze o kontakt
[email]
[gg]
jeg er i norge vil laere norsk
hei javla norman.kan du hjelpe meg |a laere norsk
witaj,ja rownież jestem początkująca z norweskiego,w Empiku kupiłam sobie mini rozmówki z płytą za 20 zeta,poza tym jest jeszcze ksiązka z płytą i to chyba na tyle.Ja bardzo chętnie pogadam z tobą najpierw po polsku a miejmy nadzieję że z czasem w tym fajnym języku.pozdrawiam.
eh... moze ktoś zna miejsce gdzie można sobie pogadać w bokmalu ? ale tak na poziomie malego dziecka ;)
groupa dyskusyjna dla osob zainteresowanych jezykiem norweskim, uczacych sie jezyk norweskiego, zamieszkalych w Oslo lub chcacych sie tam przeprowadzic.
http://groups.yahoo.com/group/norweski/

zapraszam!
hei Gro!
Hvor i Norge bor du da? Hvis du bor i Oslo så kan vi avtale norskundervisning for deg. Gå til http://groups.yahoo.com/group/norweski/ for mer informasjon.

Hilsen.
powstala nowa grupa dyskusyjna oraz serwis informacyjny dla Polakow chcacych sie uczyc jezyka norweskiego, zainteresowanych kultura norwegi,zamieszkalych w Oslo i dla tych ktorzy sie tu w najblizszym czasie przeprowadzaja. Tutaj dowiesz sie o "zasadach" mieszkania, pracowania i generalnie zycia w Norwegi. Uzyskasz odpowiedz na pytania o jezyku norweskim, kursach norweskiego, sposobach znalezienia pracy w norwegi a takze jak postwic swoje "pierwsze kroki w Norwegi" czyli pozwolenie na pobyt, co to jest oppholdstillatelse itd.
oto link do strony:

http://groups.yahoo.com/group/norweski/

zapraszam i pozdrawiam
Klaudia (oslojente)
www.eskk.pl - tu znajdziesz najwięcej informacji. Uważam, że jeśli naprawdę chcesz się uczyć tego języka, a w twoim mieście ni ma kursów norweskiego, nie znajdziesz nic lepszego.
Witam,

posiadam właśnie kurs do nauki norweskiego, o którym była wcześniej mowa. Pełne 20 miesięcznych zeszytów dla początkujących. Mam to w wersji elektronicznej, tak że gdyby ktoś był zainteresowany, to mogę niedrogo odstąpić. Uwaga - nie jest to program, tylko kurs - pliki audio i ćwiczenia do wydrukowania i robienia. Pozdrawiam wszystkich :-)
[email]
Wg. mnie nauka norweskiego nie ma sensu na wieksza skale i tak wszyscy tutaj mowia po angielsku.
Lepiej opanowac angielski perfekt, bo po norwesku dogadasz sie tylko w Norwegii i Szwecji.

Aczkolwiek na pewno nie zaszkodzi
I zapraszam do kraju reniferow. :)

Hadebra
Nauka kazdego jezyka ma sens, o ile uczacy ma motywacje. I nie ma sensu go odwodzic od nauki czegos nowego. Wg mnie warto zglebiac kazda wiedze, ktora nas interesuje.

POza tym, dogadac sie to jedno, ale do zrozumienia kultury i obyczajow danego narodu konieczna jest znajomosc jezyka. A trez do poprawnego funkcjonowania w danym spoleczenstwie.

HA det bra!
KOciamama.
Wkròtce skoncza sie problemy z pomocami do nauki norweskiego. Wysylkowa sprzedaz(bezposrednio z Norwegii) podrecznikòw, slownikòw, programòw do nauki samodzielnej oraz przy pomocy nauczyciela.
Skontaktuj sie ze mna. Mam ciekawe propozycje dotyczace nauki norweskiego - bezposrednio z Norwegii.
hej.. a moze cos wiecej o jezyku? jezeli zaczne uczyc sie sama dam rade jako tako opanowac podstawy? czy to ogolnie rzecz biorac trudny jezyk do nauczenia dla polakow?
pozdr.
jestem zainteresowany tym kursem, proszę o kontakt: 697650303
zapomniales o Danii.poza tym zapytaj pracodawce w Norwegii w jakim jezyku chcialby cie uslyszec.to prawda ze poczatki sa dobre po angielsku,ale jesli chcesz tu zostac to norweski bardzo wazny.
siemanko kolego z Gdanska.
mieszkam i pracuje w Norwegii.miales watpliwosci co do kursu ESKK,moge odpowiedziec ze jest znakomity.dziala troche na zasdzie lopatolgii,ale mysle ze to dobra droga do zapamietania tego co zawarte w zeszytach.nie jest moze tani ,ale zamawiajac czesciami nie jest tak zle.polecam mikesz
A dlaszego tylko dla ludzi z oslo. Ja mieszkam w trondheim, i nie ma tam niczego takiego, ale mamy zwiazek polskich studentow w Trondheim. Zapraszam na http://org.ntnu.no/psit/. Narazie jest niewiele ale pracujemy nad tematem..
PA Vei Elisabeth Ellingsen Kirsti MAc Donald jest dostepna w wersji angielsko norweskiej ale mozna tez zamowic w wersji polsko norweskiej .Sama sie z niej ucze .
czesc mówiłaś o nauce norweskiego prosto z norwegii jeśli masz jakąś fajną propozycję zapraszam na [gg] pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Inne