FISZKI-JAK SIĘ Z NICH UCZYĆ??HELP!!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej słuchajcie mam DO Was pewne banalne pytanie:jak się uczyć i korzystać z własnoręcznie robionych fiszek?? Bo nie wiem sama jak się z nich uczyć. Mam zrobione karteczki z wieloma zwrotami i słówkami po angielsku i z tłumaczeniami. Daje je wszystkie do pudełka po ciastkach do pierwszej przegródki i co dalej?? Bo słyszałam dwie wersje uczenia się z tej metody. Raz słyszałam, że najpierw się uczy wszystkich słówek z pierwszej przegródki potem się je daje do drugiej i następnego dnia się powtarza te z drugiej i potem do trzeciej przegródki się daje i powtarza itd Druga wersja to taka w której najpierw trzeba się jako tako nauczyć wszystkich słówek a potem się je daje do pierwszej przegródki i wyjmuje osobno każde słówko do tłumaczenia i te które się przetłumaczy daje się do następnej przegródki, a te które się nie będzie wiedziało to na spód fiszek w pierwszej przegródce i jak wszystkie fiszki będą w drugiej przegródce to od początku po kolei każde słówko tłumaczyć i przechodzić dalej. Która wersja jest prawidłowa??A może jeszcze inaczej powinno się uczyć z fiszek?? Błagam odpiszcie bo muszę się uczyć słówek bo mam duże braki w wiedzy. Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedź i wyjaśnienie mi (w miarę prosto) metody uczenia się z fiszek. :P;D
Nie wiem skąd masz te fiszki dlatego nie odpowiem Ci wprost. Kupowane fiszki, mają zazwyczaj pudełka z przegródkami, towarzyszy im też instrukcja z której strony zacząć i do której przegródki przerobione wkładać. Jednak ja za najskuteczniejszą metodę uważam naukę z własnych fiszek.

Swoje fiszki robię czytając książki lub prasę. Nieznane słówka i wyrażenia zapisuję na fiszkach. Uczę się ich po 20. Przerobione wkładam do pierwszej lub drugiej przegródki w zależności od własnej oceny trudności i stopnia zapamiętania danego wyrażenia. Następnego dnia zaczynam naukę od powtórzenia słówek z pierwszej przegródki, po czym zaczynam czytać i robić nowe fiszki, uczyć się z nich i wkładać do drugiej i trzeciej przegródki.

Gdy w którejś przegródce znajdzie się więcej niż 100 fiszek, wpisuję je do bazy SM i usuwam z pudełka "fiszek do nauki".
Tutaj nie musisz się bardziej zastanawiać jak się uczyć - jest specjalna zakładka "learn" a potem "test":
http://www.facebook.com/jezykopedia?sk=app_157[tel]

 »

Studia językowe