Podręcznik do gramatyki, ale jaki?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam was
Czy znacie jakiś lepszy podręcznik do gramatyki niż PWNowskie repetytorium? Jeśli znacie tą pozycję i orientujecie się również w innych proszę o wskazówkę. Interesowałoby mnie w podręczniku przede wszystkim jego przejrzystość i profesjonalizm połączony oczywiście z prostym językiem, ale to ostatnie niekoniecznie. Cena nieistotna. A może oprócz tego znacie jakąś naprawdę dobrą stronę, która posiadałaby również wyżej wymienione cechy. Z góry wszystkim wam dziękuję.
poziom...poziom....
jaki poziom????
właśnie... jaki poziom??? Polecam Practical English Usage - M. Swan - nie jest to do konca gramatyka,ale kwestie gramatyczne są także wytłumaczone.
Grammarway 4 ma bardzo fajnie wytłumaczoną gramatykę, ale ćwiczenia są dość monotematyczne (w większości ćwiczeń wszystkie przykłady są na jedno kopyto)
Vince - FCE or Advanced - ta druga część warta polecenia pod względem gramatyki. Poziom dość wysoki, ćwiczenia na poziomie (chociaż na pewno łatwiejsze niż przy CAE).
Jest jeszcze Virginia Evans i jej książki, ale nie miałam z nią \"z bliska\" do czynienia.
To chyba tyle co mi się nasuwa pod względem gramatyki... Pozdrawiam
Use of Engsh jest dosyc fajną pozycją, ale trzeba znać troche angielski, według mnie nieco łatwiej sie uczy z \"English Grammar In Use\" Marphy\'ego, z lewej strony wytłumaczona jest gramatyka a po prawej stronie są ćwiczenia, z tego co wiem to jest tez wersja z płytą. Miłej nauki:)
Tez polecam ci goraca \"English Grammar In Use\" Marphy\'ego. Ksiazka ta jest bardzo dobra wedlug mnie.

pozdr

tmk
No i jeszcze przypomniało mi sie \"how english works\" Swan&Walter. Jedna z ciekawszych książek do gramatyki z jaką sie spotkałam, zasady są wytłumaczone dobrze, a same ćwiczenia nie zanudzają uczącego sie:P.
Poziom beginner chociaż wydaje mi się, że pre-intermediate, ale najlepiej podajcie co polecacie na wszystkie poziomy, abym się nie powtarzał z takim postem w przyszłości, a i forumowiczom na innych poziomach też się przyda.
Wiem, że już tematy słownikowe były poruszane, ale to tak na marginesie chcę o nich też wspomnieć. Wydaje mi się, że im więcej opinii w różnych kontekstach usłyszę to będzie łatwiej wybrać. Piszę co wiem o innych słownikach, abyście podawali nowe opinie.

Więc, słownik również powinien być porządny do nauki, ale jeszcze się nie zdecydowałem jaki kupić, albo jakie, bo doświadczenie uczy, że z
czasem przydaje się ich kilka;)

Wiem, że bardzo przyjemnym słownikiem jest

Longman Dictionary of Contemporary English, ta najnowsza edycja 3 w 1
(wzbogacona o wiadomości kulturowe). Trochę drogi, bo wersja w twardych
oprawkach kosztuje ponad 130 zł. Dołączony CD zawiera wymowę wszystkich słów i to nawet w dwóch odmianach - angielskiej i amerykańskiej. Rzecz chyba niespotykana w innych słownikach, które tylko podają transkrypcję bryt. i ameryk., ale nagrana jest tylko jedna forma.

Jest jeszcze słownik Collinsa (wersja angielska, nie polsko-angielska), która na płycie CD ma też bank zdań (około miliona), gdzie można sprawdzać zastosowanie słowa w wielu kontekstach, a tym samym ich kolokacje.

Super słownikami są słowniki angielsko-polski i polsko-angielski
wydawnictwa PWN-Oxford. Fantastyczna sprawa!!! Występują w pojedynczych, opasłych tomach lub są też wersje bardziej poręczne dzielone na 2 tomy. ponad 5[tel]słów. Oczywiście treść ta sama:)
Szkoda tylko że nie mają ang definicji słówek.

Pewnie ktoś poleci dla początkującego również nowe wydanie Oxford Wordpower z CD. Ma wiele zalet, ale przeraża mnie jego mała pojemność (35000 słów) i brak twardej oprawy (podobno nie produkują).

O Macmillianie wiem tylko tyle, że ma dobry skład, i jest na rynku od 2 lat, więc jest jeszcze mało znany. I co ważne ma twardą oprawę, za którą trzeba dopłacić 10 zł

I jeszcze jedna sprawa;)
Jaki słownik kieszonkowy używacie i czy takowych używacie?

Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam z Wrocławia:)
Nie wiem czy powinienem, ale co tam: jeśli ktoś jest z tego miasta to chętnie nawiążę znajomości:))
[email]
proponuję pana Szarfemberga - po polsku i dokładnie, albo pana Murphy\'ego - english only, są 3 poziomy, albo pana Vince\'a - j.w.
powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa