Supermemo - nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Słyszałem, że Supermemo to najlepszy program do nauki słownictwa. Mam jednak kilka pytań.
1. Są 2 darmowe wersje supermemo ux i 98. Która wersja jest najlepsza? A może inna?
2. Jak używać ocen Supermemo? Czytałem poradnik Pawła Wimmera (chyba mocno zdezaktualizowany), że wystarczą właściwie 2 oceny - Good i Pass? Co o tym sądzicie? Czy trzeba używać więcej ocen? Jest to nieco kłopotliwe, nie wiadomo co wybrać.
3. Jak program działa, tzn. skąd wie że nie umiem danego słówka? Czy mogę wycofać się z danej operacji jeśli przez pomyłkę wcisnąłem zły klawisz?
Słyszałem, że Supermemo to najlepszy program do nauki słownictwa

w kategorii retrosoftware zajmuje pierwsze miejsce jako program uczacy tworzenia baz danych.

Sprawdz metode flashcard, obecnie metoda swieci triumfy w nauce jezykow obcych online.
Zasadniczo to jesteś w złym dziale. Dyskusje na temat programów są w dziale "Programy do nauki języków".

Pzdr
Powinieneś starać się rozróżnić dwa pojęcia - PROGRAM SuperMemo i METODĘ SuperMemo, dopiero wtedy będziesz mógł skutecznie korzystać z programu SuperMemo.
Rzeczywiście są dwa programy SuperMemo:
1. MSM - Multimedialne SuperMemo (SuperMemo 98);
2. SuperMemo UX.

Moim zdaniem do nauki słówek lepszą wersją jest MSM, pisałem o tym wielokrotnie.
Poradnik Pawła Wimmera wcale nie jest zdezaktualizowany, lepszego nie ma. Jeśli chodzi o oceny, to nie do końca zrozumiałeś jego zalecenia. Proces nauki w SM składa się z 3 etapów:
- wprowadzanie po raz pierwszy słówek do procesu nauki, w tym przypadku zgadzam się z Pawłem, powinny obowiązywać tylko oceny 4 i 3;
- Powtórki słówek, które były juz wprowadzone do procesu nauki, i tu należy wprowadzać oceny w pełnej skali (0-5);
- Final drills (słówka, które były ocenione na 0-3 w danej sesji programu.

Program SuperMemo UX jest rodzajem elektronicznego podręcznika, który posługuje się metodą SuperMemo, Można go porównać do programów EuroPlus+. Przeważa nad nimi wykorzystaniem metody SuperMemo, ustępuje im jednak pod innymi względami. Mam jednak nadzieję, że za ok. 5 lat to się zmieni.

Nie ma sensu jednak korzystać tylko z darmowych wersji ani MSM (SuperMemo 98) ani SuperMemo UX.

Jeśli chcesz korzystać z SuperMemo 98, kup "SuperMemo - Rozmówki angielskie w miesiąc", przerób tę bazę starając się zrozumieć ideę metody i programu, potem zacznij tworzyć własne bazy.

Jeśli wolisz SuperMemo UX, kup pakiet "Angielski? No problem!", przerób przynajmniej jego pierwszą część, dopiero potem możesz zaczynać pracę nad własnymi bazami.

Obie wersje programu mają zalety i wady. Od użytkownika zależy co wybierze, ale powinien przedtem poznać ich możliwości zaczynajac od wersji profesjonalnych.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia