nauka do studiów

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Idę właśnie do 3 klasy gimnazjum i rozważam w przyszłości wyjazd na studia do Stanów. Mam jeszcze jakieś 3 lata więc muszę zacząć odpowiednią naukę angielskiego. Uczę się oczywiście w szkole od 2 lat i jestem gdzieś na poziomie Pre-Intermediate/Intermediate.

Od nowego roku szkolnego chcę się zapisać do szkoły językowej bo obawiam się, że sama szkoła państwowa może nie wystarczyć. Na razie znalazłem szkołę British School, ale oni kładą chyba nacisk na brytyjski angielski. Będę musiał zdawać TOEFL więc nie wiem czy sobie poradzę po nauce u nich.

Chciałbym się poradzić jak sobie rozplanować naukę. Chodzi mi o szkołę językową i jakiś późniejszy kurs do TOEFL-a. Jestem ze Stargardu Szczecińskiego. Możecie coś doradzić? Uda mi się wyrobić czy będę musiał zainwestować w jakiś przyśpieszony kurs albo prywatne nauczanie?

I jeszcze jaki powinienem mieć poziom angielskiego, żeby zdawać TOEFL? Upper-Intermediate (CEF: C1) wystarczy?

Pozdrawiam, Damiand
bardzo rozsądnie planujesz swoją przyszłość. Brawo. Uważam, że powinieneś poszukać jakiegoś kursu American English. Osobiście nie znam stacjonarnych kursów AE, ale na pewno są.

Szkoła korespondencyjna ESKK prowadziła kiedyś taki kurs, sprawdź na ich stronie, jeśli jest, zapisz się. Wiem, że to kosztowne, i że na tym forum jest wielu przeciwników tej metody nauki, ale twój cel wymaga poświecenia (środków finansowych) i rozsądnego podejścia do "dobrych rad" internetowych.

W pakiecie SuperMemo Extreme English znajdziesz dużą bazę z amerykańską wymową. Nie polecam jej zwykłym gimnazjalistom, ale Tobie TAK.

Kiedyś na rynku były jeszcze dwie pozycje, które powinny Cie zainteresować:

"American English for Poles" - podręcznik opracowany przez anglistów Uniwersytetu Warszawskiego;

"12 Kroków do USA" Wydawnictwa ITAKA.

Sprawdź też portal Wydawnictwa Edgard. W ich ofercie znajduje się audiobook American English.

3mam kciuki.
Mogę Cię o coś z ciekawości zapytać? :) Masz wypatrzone jakieś stypendium odnośnie twoich studiów? :)
>Uważam, że
>powinieneś poszukać jakiegoś kursu American English. Osobiście nie
>znam stacjonarnych kursów AE, ale na pewno są.
Znalazłem jeszcze jedna szkołę w moim mieście. Rodzice mieli kiedyś z nimi zajęcia i podobno mają typowo amerykański akcent. Zadzwonię do nich w najbliższym czasie i się dopytam.

>Szkoła korespondencyjna ESKK prowadziła kiedyś taki kurs, sprawdź na
>ich stronie, jeśli jest, zapisz się. Wiem, że to kosztowne, i że na
>tym forum jest wielu przeciwników tej metody nauki, ale twój cel
>wymaga poświecenia (środków finansowych) i rozsądnego podejścia do
>"dobrych rad" internetowych.
>
>W pakiecie SuperMemo Extreme English znajdziesz dużą bazę z
>amerykańską wymową. Nie polecam jej zwykłym gimnazjalistom, ale Tobie
>TAK.
Rodzice nie dadzą mi tyle kasy na ESKK, ale SuperMemo Extreme English jak najbardziej. Rozumiem, że chodzi ci o ten kurs: http://angielski5.eskk.pl/index.php . A nie wystarczy samo SuperMemo + kurs stacjonarny? Zdaje mi się, że SuperMemo Extreme Englishbędzie pokrywał się z tym co oferuje ESKK.

>Kiedyś na rynku były jeszcze dwie pozycje, które powinny Cie
>zainteresować:
>
>"American English for Poles" - podręcznik opracowany przez anglistów
>Uniwersytetu Warszawskiego;
>
>"12 Kroków do USA" Wydawnictwa ITAKA.
>
>Sprawdź też portal Wydawnictwa Edgard. W ich ofercie znajduje się
>audiobook American English.
Znalazłem tylko 1. pozycję i widzę, że jest bardzo stara i może być nieaktualna.
Pozostałych 2 w ogóle nie znalazłem.


Czy może ktoś jeszcze wypowiedzieć się w temacie?
>Mogę Cię o coś z ciekawości zapytać? :) Masz wypatrzone jakieś
>stypendium odnośnie twoich studiów? :)
Liczyłem na financial aid, ale jeśli nie to pomyślę jeszcze.
>Liczyłem na financial aid, ale jeśli nie to pomyślę jeszcze.
To życzę powodzenia :) (mówię to całkiem szczerze)
Ja już porzuciłam nadzieję xD Na razie myślę nad UK ;)
A wgl to widziałam ostatnio fajną stronę... Dla zagranicznych studentów w Ameryce; jak oszczędzać na... wszystkim ;P
Zauważ, że chociaż materiałów do nauki więcej masz brytyjskich to ogólnie "amerykańskiego" jest więcej. Ja bym spróbowała: angielska książka "American edition" (na pewno są takie - sama taką jedną czytam, lol) + audiobook amerykańskiego lektora. Zwracaj uwagę na to jak wymawia wyrazy, jak są napisane itd.
Ale to dopiero jak jeszcze się trochę podciągniesz ogólnie.
Tak, miałem na myśli ten kurs ESKK. Jest dość drogi, ale przy prenumeracie miesięcznej ta opłata jest do wytrzymania. Może uda Ci się namówić rodziców na ten tryb nauki. Jeśli zgadzają się na studia w USA, to powinni Ci pomoc dostać się na nie.

Kurs American English Edgarda jest nowy i dość tani.

Nie przejmuj się tym, że pozycja, którą znalazłeś jest stara. Podstawy języka nie zmieniają się tak szybko.

A poza tym ja nie namawiam Cie na żaden z wymienionych kursów, pokazałem Ci tylko mozliwosci.
Temat przeniesiony do archwium.