Jak szlofowac angielski

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam 17 lat i ucze się angielskeigo juz 10 lat, od pierwszej klasy szkoły podstawowej.Jednak mimo tak długiego okresu mysle ze moja wiedza nie jest wystarczajcąca aby się z kimś po prostu normalnie porozumiewać po prostu nie znam angielskich słówek. Chciałbym się od was dowiedzieć jak szybko poza szkołą moge uczyć się angielskiego ( bo w aktualnej szkole prawie nic sie nie uczymy niestety ;/) myślałem zeby np. po prostu czytaj słównik j .ang słuchac podczas pracy na komputerze np . angielskiego radia itp. .Czy możecie mi powiedzec co konkretnie robić moze sa jakieś darmowe ( lub tanie) efektyewne kursy języka angielskiego lub soś w podobnym stylu o czym pisałem ja.


Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi od doświadczonych osób
Ty przez te 10 lat nie uczyłeś się angielskiego, tylko CHODZIŁEŚ NA ANGIELSKI.
Tak moze i masz racje ,ale to chyba wina systemu nauczania niz uczniów m.in moja po prostu tak uczą ( np teraz moje lekcje wyglądaję tak ze przychodzi pani daje słownik i tłumaczcie sobie tekst z ksiązki przetłumaczymi koniec lekcji do widzenia i tak cały czas i to jest nauka ? ) napisze jeszcze zeby nie było ze jestem jakims nieukiem( i tylko dlatego mam widze jaką mam ) ze aktualnie mam najlepsze wyniki z angieslkeigo w swojej klasie a gdy rozmawaim z kims innym z innej szkoły to takze nie uwazam ze mam wiedze gorszą niz inni . A teraz czekam na odpowidz na pierwszy post
Teraz POWINIENEŚ ZACZĄĆ SIĘ uczyĆ. Przede wszystkim musisz uczyć sie na głoś. Wejdź na stronę: www.slowka.pl, zarejestruj się i wybieraj z archiwum testy. Po rozwiązaniu każdego przejdź do opcji "Zobacz lekcje i przykładowe zdania". Otrzymasz listę słówek i zdań, z tymi słówkami" Odsłuchaj i powtórz(głośno i wyraźnie) każde słówko i każde zdanie 10 razy, a te, które sprawią Ci trudność nawet 100. Rób to codziennie. Zobaczysz, że po miesiącu postęp będzie ogromny. Jeśli nie wytrzymasz, zrezygnuj z angielskiego.
ok dziękuje na pewno z tego skozystam , a czy codzienne uczenie sie słuweg ze słwonika to tez dobry pomysł zeby szybko uzupełnic bazę danych ?
bo ta strona slowka.pl to taka jakby głęboka powtórka
Słownik nie jest przeznaczony do nauki słówek. Służy przede wszystkim do wyszukiwania słówek i ich różnych znaczeń. Strona, którą Ci podałem nadaje się do nauki słówek, przede wszystkim dlatego, że podaje nie tylko znaczenie danego słówka, ale i przykład jego użycia w zdaniu. Jeśli spodoba Ci się ten sposób nauki, poproś rodziców żeby Ci kupili program Profesor Henry - Słownictwo.

Pamiętaj, że jeszcze nikogo w szkole nie nauczył języka nauczyciel. On tylko pomaga w nauce, szlifuje sprawności językowe. Uczeń musi nauczyć się sam, pracując nad językiem codziennie, w weekendy, święta i wakacje też.
Bejotka ma rację. Nauka języka trwa bezprzerwy. Jak by tak sięgnąć pamięcią to nie pamiętam dnia w którym nie uczyłabym się języka. Niestety to jest siedzenie na czterech literach i zakuwanie (brzydko mówiąc).
Pamiętaj, żeby dużo czytać w danym języku (nawet ten sam artykuł po kilka razy)
Słuchaj radia bądź telewizji(nawet jak prawie nic nie rozumiesz)
Kup może jakieś repetytorium do słownictwa (choć ja tego typu rzeczy nie znoszę, bo wolę artykuły z prasy)
Do angielskiego jest mnóstwo materiałów, więc nie powinno być problemu.
WITAM. ja polecam Ci fantastyczny i tani sposób na nauke języka angielskiego. http://angielski.zlotemysli.pl/bezcenneporady,1/. Naprawdę warto!!!
Lucyxxx
Kochanie, mnie nie musisz NIC polecac, bo ja wg mojego pojecia, to ang. juz chyba znam.
Jeśli chodzi o szybką i skuteczną naukę słówek to obadaj stronkę etutor.pl Są tam tematyczne zestawienia słówek, podzielone ze względu na poziom zaawansowania z dodatkową wymową nagraną przez lektora
if you`d like to activate your knowledge and just practise, contact me;) i want to talk via gg, skype etc. [gg] dominika
Polecam tez lekcje przez Skypa np. w e-coolka.pl
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego