co do samodzielnej nauki 12-latka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Poszukuję kursu do samodzielnej nauki w domu dla mojego 12-letniego syna. Poziom podstawowy. Mam bardzo dobre własne doświadczenia sprzed lat z kursem First Steps In English Krzyżanowskiego i chciałbym zaproponować młodemu taki właśnie sposób nauki języka. O ile pamiętam teksty i dialogi są tam jednak dobrane raczej dla dorosłych. Czy możecie doradzić mi coś, co pozwoli na tego typu konkretną naukę ale będzie bardziej ciekawe dla 12 letniego chłopaka?
Kursy na stronie BBC są również świetne tylko z kolei trochę to dla młodego za trudne.
Pozdrawiam
Osobiście uważam, że dwunastolatek powinien uczyć się pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela - specjalisty od nauczania dzieci. Czasami jednak można dziecku pozwolić się uczyć samemu a właściwie douczać po lekcjach w szkole.

Firma YDP (wydawca EuroPlusów) miała w swoje ofercie program dla dzieci "Hello", jeśli znajdziesz na pewno pomoże twojemu synowi. Wydawnictwo Edgard ma program "Angielski At Once". Bardzo dobry. W sieci możesz też znaleźć inne materiały dla dzieci np. Piosenki.

Pamiętaj jednak, że musisz kontrolować naukę dziecka i wdrożyć go do systematycznej pracy.

BTW kilkanaście late temu YDP sprzedawało program "Mickey Euro", kurs angielskiego oparty na "Przygodach Myszki Miki", ale chyba go nie dostaniesz.
Wczoraj zauważyłem w TV reklamę kursu angielskiego dla dzieci na DVD. Spróbuj zacząć od tego.