Książki Szkutnika - do bejotki

Temat przeniesiony do archwium.
Gdzieś, kiedyś polecałeś książki:
L.Szkutnik
English is my hobby

Leszek Szkutnik
100000 English Dialogues.

Leon Leszek Szkutnik
Practice makes perfect
Gramatyka angielska w dialogach

Leon Szkutnik
English for Communication

można niektóre z nich dostać. I tylko teraz nie wiem na którą się zdecydować. Wszystkie opierają się na tej samej metodzie. Nie wiem, która byłaby najbardziej odowiednia dla początkującego (jeszcze!) samouka. Chciałabym, żeby w niej było jak najwięcej ćwiczeń. Pozdrawiam
Każdą z nich warto mieć, tylko ja dawno nie widziałem w księgarni żadnej z nich.

Kup pierwszą, która Ci wpadnie w ręce.

"English is my hobby" to chyba pierwszy podręcznik Szkutnika, był wydany ok. 40 lat temu. Później ukazało sie wydanie "My new hobby - English", były wydania z płytami ebonitowymi i kasetami.

"100000 English Dialogues" to była mała książeczka z tabelami, dzięki którym można było układać tysiące dialogów.

"Practice makes perfect" to był już duży podręcznik pozwalający tworzyć dialogi, zawierał też dobrze opisaną gramatykę.

"English for Communication" to był podręcznik z czytankami na podstawie których można było modyfikować wiele zdań.

"Gramatyka angielska w dialogach"m Miała pełny tytuł "A cConversational Grammar of English - Gramatyka angielska w dialogach". Kilka lat wcześniej ukazały sie same kasety audio do tego podręcznika ale miały tytuł "Angielski dla kierowców". Podobno później ukazały się pod tytułem podręcznika, ale ja ich nie widziałem, czytałem tylko recenzję. Ostatnio ukazały się dwie pozycje tego autora z płytami CD:
"Mówimy po angielsku" i "Myślimy po angielsku". To by było na tyle.

Życzę sukcesu w poszukiwaniach.

 »

Pomoc językowa