Zmiana układu forum - opinia i propozycje

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem zdecydowanie przeciw ostatniej zmianie na forum - mam na myśli podzielenie go na te bloki tematyczne (FCE, CAE, Zagranica) i rozbicie go na części. Wygląda to okropnie - dużo gorzej niż przed zmianami, coraz więcej trzeba scrollować, a forum wcale nie zyskało na przejrzystości. Baaaardzo proszę o przywrócenie stanu sprzed jakichś dwóch godzin ;).

A z drobiazgów estetycznych - byłoby miło napisać wszystkie nazwy forów małą lub wielką literą - nieistotne, byle jednolicie.

Poza tym zmieniłabym trochę kolejność forów (mogę podać propozycję?) - np. byłoby wygodnie, gdyby TOEFL i egzaminy Cambridge były koło FCE, CAE, CPE. Myślę też, że już niepotrzebne jest forum "Przed egzaminem, po egzaminie..." - kto chce pisać, pisze albo na w/w forach, albo na studiach językowych, albo na maturze, albo na Olimpiadzie. Można by jeszcze dołożyć forum pt. "Inne egzaminy" czy coś podobnego, ale w takiej formie jak teraz egzaminowe forum jest przyczyną niepotrzebnego zamieszania. Au-Pair można umieścić koło Zagranicy, O nauce języków podsunęłabym jakoś w okolice Programów i Stron.

Pozdrawiam!
wpisow jest taka masa ze trzeba to jakos podzielic...
lepiej zeby nie bylo "podkatalogow"? hmmm
Hm...ja się w sumie zgadzam z T. - strasznie dużo szukania i przewijania. ZA dużo.

Natomiast bardzo podoba mi się opcja 'zobacz nowe wpisy....' - tego właśnie mi brakowało.
czyli ten uklad z teraz jest zly czy to ze dodalem nowe katalogi?
> wpisow jest taka masa ze trzeba to jakos podzielic...
Rozumiem to i np. pomysł wprowadzenia nowych działów mi się podoba (choć nie wiem, czy niektóre nie są za bardzo porozbijane - Au Pair, Zagranica, Studia za granicą, Praca za granicą - w końcu człowiek spędza ileś minut zastanawiając się, gdzie zamieścić post... albo, w wersji mniej optymistycznej, pisze, gdzie popadnie).

>lepiej zeby nie bylo "podkatalogow"? hmmm
Chyba lepiej, specjalnie nie ułatwia to przeglądania forów. Ew. podkatalogi, ale jakoś inaczej zrealizowane - w obecnym układzie graficznym całość jest dużo mniej przejrzysta, wzrokowo obejmuje się mniejszy obszar forum i trudniej wyłuskać interesujące nas wpisy, całość jakoś tak się rozsypuje.
Przede wszystkim - układ.

Nowe katalogi - tak, ale wydaje mi się, że może w trochę mniejszych ilościach ;).

A jeśli już tyle nowości, to może jakieś nowe fora w innych językach? Mnie - na hiszpańskim - bardzo brakuje części o stronach do nauki języków i o nauce języka ogólnie.
ok, to moze tak:

kilka GLOWNYCH dzialow:
- egzaminy
- zagranica
- kultura
- pomocy - jak to napisac
itp.

w kazdym dziale poddzialy (w egzaminach - FCE, CAE, TOEFL, FCE - zima2004, itd) z tym ze na glownej strone forum pokazuje liste glownych katalogow i ostatnie kilka wpisow dla danego katalogu (i jego podkatalogow) - po kliknieciu w katalog glowny przechodzimy do podstrony gdzie ten katalog jest rozbity na podkatalogi (widok tak jak obecnie)

?
Nowe katalogi tak, ale nie aż tak dużo.
> z tym ze na glownej strone forum pokazuje liste
>glownych katalogow i ostatnie kilka wpisow dla danego katalogu (i jego
>podkatalogow)

czy to właśnie nie jest za dużo?
Czyli na głównej stronie wyświetlane tylko główne katalogi?

Myślę, że takie rozwiązanie jest nie najlepsze, wtedy osoba zaglądająca na stronę po raz pierwszy nie zdaje sobie sprawy z bogactwa wątków na forum, poza tym dzielenie na kategorie itd. ma to do siebie, że często podział jest niejednoznaczy i trudno powiedzieć, co gdzie umieścić. Np. takie studia językowe - o egzaminach wstępnych też tam się pisze.

Poza tym jako osoba wygodna uważam, że im mniej scrollowania i klikania, tym lepiej :).

A co do studiów językowych, ze smutkiem dochodzę do wniosku, że chyba dotychczasowe rozwiązanie nie jest najlepsze. Z jednej strony tematy na "zwykłym" forum (tylko go nie próbuj likwidować! ;)), z drugiej - forum studiów o strukturze, w której bardzo trudno się połapać; na dodatek przy przeglądaniu go nie wiadomo, której uczelni dotyczy temat itd.

* Adnotacja po chwili - gdzie jest to forum? Nie ma czy nie mogę znaleźć? ;)
no wlasnie osobne forum dla kazdej uczelni czy nkjo nie ma sensu :/
"zwyklego" forum dla studiow nie zlikwiduje - nie ma obaw

tak myslalem wlasnie o podkatalogach dla głównych kilku uczelni (UW, UAM, itd.) a reszta do jednego worka... ale to oznacza kolejny podzial...
Właśnie przyszedł mi do głowy jeden pomysł; mile widziane opinie ;). (A przy okazji dziękuję za zmiany, znów mogę surfować bezstresowo;))

Najbardziej irytująca rzecz to - moim zdaniem - długość strony głównej forum. Masa przewijania, żeby dostać się do moich ulubionych działów ;). Jednocześnie na stronie jest jeszcze sporo miejsca między menu (prawym) a samym forum. A gdyby podzielić forum na dwie kolumny? Nie mam pojęcia, jakby to wyglądało, i czy nie byłoby zbyt "gęsto", ale może by tak choć spróbować?

I jeszcze jeden nieśmiały pomysł - a gdyby mała personalizacja i każdy w ustawieniach mógłby sobie ustawić kolejność wyświetlanych katalogów? Z tym, że zdaję sobie sprawę, że może to obciążać serwer i jest pewnie trudniejsze w realizacji.
personalizacja powinna pojawic sie juz niedlugo, w innym serwisie zastosowalem pewien pomysl ktory swietnie sie sprawdza wiec kwestia czasu jak go zaimplementuje tutaj... teraz na tydzien wylatuje wiec pewnie zmiany poczekaja do powrotu. ze strona glowna forum jeszcze pokombinuje, dwie kolumny tez sprawdze.
Chyba lepiej już wszystko razem... Zwłaszcza, że zdarzają się tematy dotyczące różnych uczelni naraz itd.

Myślę, że cały problem polega na tym, że na forum panuje straszny bałagan, jeśli chodzi o tytułowanie tematów. Przydałoby się np. wprowadzić miły zwyczaj, żeby na takim forum studiów w temacie podawać np. w nawiasie kwadratowym nazwę uczelni czy kierunku (np. "[UAM anglistyka] Odwołania") czy programu ([SuperMemo] Problem z powtórkami).
tylko ze ludzie tak nie beda tytuowali... 20% bedzie a reszta nie - ja i tak przenosze czesto wątki do wlasciwych katalogow, usuwam te same tematy umieszczane w roznych katalogach...
Teraz oskarżysz mnie o czepialstwo (i pewnie będziesz miał rację ;)), ale nie podoba mi się ta czarna pogrubiona czcionka przy podawaniu liczby tematów ;).

A poza tym dałoby się uwzględnić odmianę słowa "temat"?;) Tzn. końcówka liczby 2, 3, 4 (bez 12, 13, 14) - "tematy" zamiast "tematów"?
Wiem :/. Inna sprawa, że to też zależy od tego, na ile silną ręką forum jest prowadzone ;). Ja akurat nie lubię zbyt silnej ręki, w związku z czym na moich forach panował względny bałagan ;).
mi tez sie nie podoba :)

odmiane robie tez :)
dziennie pojawia sie 150-200 nowych wpisow - musi byc porzadek inaczej zrobi sie cos co trudno bedzie nazwac inaczej niz "b....." ;)
>mi tez sie nie podoba :)
No, to mamy dobry gust :). Ew. oboje mamy zły, co też jest pocieszające, bo nie jestem sama;).

>odmiane robie tez :)
Cieszę się :). Jako przyszła polonistka nie będę musiała cierpieć katuszy;) przy każdym zaglądaniu na forum ;).
Jasne, że musi być :). Rzecz w tym, że na różnych forach definicja porządku jest różna - na jednych zadowalają się tym, że tematy są w odpowiednich działach, a na innych żądają precyzyjnego nazywania tematów (i to do granic obłędu;)), a te nieprecyzyjne blokują ;). Ja jestem zwolenniczką szukania złotego środka :).
zerknij teraz - dwie kolumny - cos w tym stylu?
Czepiania się ciąg dalszy;) - nowa wersja liczb też mi się nie podoba. Teraz kiedy przewija się forum, widać tylko te liczby wątków. Tzn. kiedy tematy są pisane małymi literami, cyfry w tej samej czcionce zawsze są od nich większe, przez co "przytłaczają" resztę.
Nieźle! O coś takiego mi chodziło! Mnie się podoba. Oczywiście przydadzą się jeszcze drobne zmiany, ale to już kosmetyka;).

Z tych, które przychodzą mi na myśl w pierwszej kolejności:
- przy przenoszeniu tematu do drugiej linii wyrównać tę drugą linię w prawo, żeby "nie wystawała";
- poszczególne komórki tabeli wyrównywać w górę, nie do środka;
- zrobić coś z nazwą forum "Przed egzaminem" (a może z samym forum;)) - trzy linijki na tytuł to za dużo.
Szkoda słów i nerwów na komentarze !!!!!!!!! Powiem krótko - ilość wzieła góre nad jakością- ŻENADA !!!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa