jak tam olimpiada?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |
wlasnie wrocilem z olimpiady .Jak tam wrazenia?
Ja przede wszytskim zawiodlem sie na tlumaczaniach z ang na pol bo dosc trudne - chyba jedno tylko drobilem dobrze .Ogolnie mysle ze bedzie powyzej 25 ...ale to dopiero 1 rok :>
no ja też jestem poi fakt, też musze przyznać, ze najgorsze były tłumaczenia z pol na ang..... w sumie ogólnie, to nie mam jakoś wielkich nadziei na przejście dalej, ale spox, za rok znowu bede próbować;) już wiem przynamniej, czego się spodziewać.....
a jak pzretlumaczyc 'next to a toll-fre section of I -65"?
toll-free sorry pomyslilam sie w literowce :-)))
obok bezpłatnego odcinka (drogi) I-65
Olimpiada w tym roku moim zdaniem była prostrza niż te z lat poprzednich, aczkolwiek nie znaczy to że była banalna. Trudne wydawały się tłumaczenia na język polski no i wstawianie literek w niektórych przypadkach, no ale to moje odczucie. Pozdrawiam
Przyznaję że tłumaczenia z angielskiego sprawiły mi najwięcej trudności... Możę macie całość klucz odpowiedzi? Jeśli tak to zamieście lub slijcie na [email]
Z góry dzięki!!!
oj trudne było...
tłumaczenia to faktycznie dno :)

ale gramatyka spox:)
jaka będzie granica w tym roku, jak myślicie?
mi najgorzej poszly tlumaczenia z english na polish .... jedno zrobilam tylko ;/;/ w sumie reszta byla znosna ..... a gramatyka sprawiala wrazenie latwej , chocaz nigdy nic nie wiadomo ..... zobaczymy po wynikach :)
Ja liczę na max 15 pkt... kurde :///
:((
Tłumaczenie zdania o wilkach było świetne.. i jezcze o tych podarkach hehe, kto to wogołe okłada???
Z czego się przygotowujecie, że tak dobrze wam idzie? :P
No moim skromnym zdaniem to ta olimpiada może i była prostrza niż w roku ubiegłym ale nie wiele. No i co moge jeszcze dodać , druga próba nie udana(: Została mi jeszcze trzecia ostatnia i jak to mówią do trzech razy sztuka.
P.S. może ktoś ma jakis sposób żeby przejść ten etap szkolny chodzi mi przedewszystkim o słownictwo. Jakieś książki może albo cosik.
a ja juz nie mam zadnego podjescia... jestem w trzeciej klasie, bardzo chcialam przejsc dalej a tu klops... moze 27 bedzie :( ale coz shit happens :(
co do ksiazek, to mozesz czytac kazda (na jakims odpowiednim poziomie) i przyswajaj slownicwto!
Tak Kasiu, słownictwo najważniejsze :)
wlasnie dostalem sms od mojego nauczyciela ze mam 30 pkt =)
Zdaje się że w tym roku próg ma być około 37 punktów, no ale wszystko zależy od tego jak wszyscy napisali.
a pamietacie jakies z tych zdan do tłumaczenia, tych trudnych ajk mowicie. Ciekawa jestem co było..
Otrzymał ktoś już swój wynik?
JAKI JEST PROG?! tak niski?
ja mam wynik 37 pkt i uwazam, ze generalnie dalam dupy - w kazdym razie dobrze napisac Olimpiade - tylko i wylacznie znac sztuczki Krzyzanowskiego i robic testy. koniec :/
a mnie i tak nie wezma dalej - chyba biora 5 najlepszych ze szkoly, u mnie najlepszy wynik to 49 pkt, potem chyba 45 i pierwsza dziesiatka ludzi ma od 42 w gore :/

ale, kurde, to naprawde tylko i wylacznie kwestia ROBIENIA tych olimpiad:/
shit happens:/
37 punktów to bardzo dobry wynik, nasza nauczycielka mówiła, że próg jest 35 punktów (może u nas w szkole, nie wiem). Ja dostałem 12 punktów. Do jakiej szkoly chodzisz że masz tak dobrych kolegów? :)
Pozdrawiam
Chciałbym zauważyć, ze bycie w czymś dobrym jest bardzo często, jesli nie zawsze, kwestią powtarzania owej rzeczy - w tym przypodaku testów olimpiady.

http://www.woe.edu.pl/modules.php?sid=&module=Olimpiada&mode=show_article&id=8
Jak widać w jednej szkole dostało się 10 osób, dlatego nie rozumiem dlaczego mieli by w twojej szkole brać tylko 5 osób, gdy twoj wynik, a zwłasza wyniki powyżej 40 pkt, o ile wiem, będą być może gwarantowac przejście. Aha, no i mogę wiedzieć do jakiej szkoły chodzisz? Bo wiesz, w większości szkół to 30 pkt. jest najwyzszym wynikiem :)
mam 39 pkt i nie wiem, czy przechodze, czy nie. U nas jedna dziewczyna miala 52 ;))))) Nie sadze, zeby brali po 5 osob ze szkoly, bo u nas w zeszlym roku 16 przeszlo do etapu okregowego (z tego 4 finalistow i jedna laureatka z mojej klasy - wtedy pierwszej ;))
pzdr!
A ta dziwczyna która miała 52 pkt to w zeszłym roku była laureatką?
Mój nauczyciel nie uznał mi :
1) despite(=in spite of ,chyba no nie?) having lost to ....
2)why don't anyone tell me where I may find question


Co do dugiego :
http://www.google.pl/search?num=100&hl=pl&q=%22where+I+may+find+the+answer&lr=lang_pl

Wygląda na dobre ... ;)
*doesn't anyone ...

Dla tych co nie pisali olimpiady a chcieliby mi pomóc: w drugim zadaniu trzeba było przetłumaczyć z pol na ang.
Ludzie ,wy się uczycie angielskiego czy francuskiego? to chyba nie jest tak trudne i czasochlonne zeby mi odpowiedzieć (why doesn't anyone tell me where I may find the answer ... :))
ta, która miała 52 punkty nie przeszła w zeszłym roku do 2 etapu (pecha miała) a zeszłoroczna laureatka dostała 45 i mówiła, że pomylili finał z 1 etapem ;)
Co masz na myśli poprzez "pomylili finał z 1 etapem" ? :) Że takie trudne było?
.
no, trudne. Ja się zgadzam (szczegołnie przy tych tłumaczeniach z ang. na polski...)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 50
poprzednia |

« 

Pomoc językowa