Książka do samodzielnej nauki - poziom C1/C2

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
Niedawno zdawałam egzamin CAE i po egzaminie doszłam do wniosku, że chciałabym w jakimś stopniu kontynuować swoją naukę angielskiego. Szukam książki, dzięki której mogłabym się sama od czasu do czasu uczyć. Generalnie mam kontakt z językiem dzięki częstemu kontaktowaniu się z ludźmi z innych krajów i oglądaniu filmów, czytaniu czasopism po angielsku. Zależałoby mi, żeby rozwijać głównie znajomość gramatyki i słownictwo. Czy może moglibyście mi polecić jakąś dobrą książkę na takim poziomie?
Rozglądałam się trochę, ale większość podręczników przygotowuje do jakichś egzaminów; nie wiem jeszcze jak poszedł mi CAE, ale raczej nie zdecyduję się na żaden kolejny egzamin.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki! :)
CPE jest na poziomie C2. Książek do niego jest dużo. Problem solved.

A poza tym polecam książki Macieja Mataska.
edytowany przez pakk: 19 cze 2012
Dzięki za sugestię :)
Tak jak napisałam wcześniej, raczej nie chcę podchodzić do żadnych kolejnych egzaminów, więc z książek stricte do CPE wolałabym nie korzystać.
Może Upstream Proficiency? Ma przyzwoity poziom, ale treści mogą być trochę stare (np. telefon-cegła, monitory CRT jako powszechne etc.). Podbudujesz gramatykę jak i słownictwo. Myślę, że książka warta rozważenia.

Jeżeli zaś szukasz czegoś do gramatyki/języka, ale niekoniecznie pod egzamin, to polecałbym "Practical English Usage" Michela Swana. Nie ma tu w ogóle ćwiczeń, ale jako taka reference book jest b. dobra. Przejrzyj sobie w księgarni jak możesz, albo na stronie OUP/amazon.co.uk (gdzieś powinno być ;).

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa