List - sprawdzenie :)

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
Dear Matt,
thanks for your letter. I'm sorry that I haven't written for so long but I didn't had time.
I'm writing to remind you about a date of your visit. You're coming on Saturday next week. Could you tell me what time and how are you coming to me? In Poland in July the weather is good. You shooul take T-shirts and shorts. We are going to swimming pool and shopping centre. In my city are many attraction. One of them is a museum. If you want we can go there. Please, take my book which I left on your house during my last visit. It's 'Milion little pieces' writed by James Frey. The book is thick and grey. Thanks in advance.
I must finish now. Say hello to your parents.
Love,
Dominika
Dear Matt,
thanks for your letter. I'm sorry that I haven't written for so long, but I didn't hadhave time.
I'm writing to remind you about a the date of your visit. You're coming on Saturday next week. Could you tell me (at) what time and how are you coming to me? In Poland in July In July in Poland the weather is good. You shooulshould take T-shirts and shorts. We are going to go to theswimming pool and to a shopping centre. In my city, there are many attractions. One of them is a museum. If you want, we can go there. Please, take my book which I left onin your house during my last visit. It's 'Milion little pieces' written by James Frey. The book is thick and grey. Thanks in advance.
I must (have to) finish now. Say hello to your parents.
Love,
Dominika
dziękuję bardzo, should i in - wiem, zrobiłam głupie literowe błędy :)
nie wystarczy we are going to the swimming pool? na lekcji powiedziano że można powiedziec i tak :)
going to the swimming pool - Dominika ma rację.
muszę mieć jeszcze jedną informację w liście :) będzie dobrze?: In Słupsk is a beautiful park. I have to take you there.
nie,m jak piszesz, ze w jakims miejscu cos sie znajduje, uzyj konstrukcji 'there is'.
In Slupsk ,there is a beautiful park?
ok, in slupsk mozesz tez przeniesc na koniec
dzięki za pomoc :)
mg, dlaczego "We are going to go to the swimming pool" jest zle?
(at) what time and how are you coming to me?
zamiast tego lepiej dac w sumie
and how are you getting here?
bo to ma znaczenie 'jestesmy zdecydowani, zeby tam pojsc bez wzgledu na to, co sie zdarzy'.
Nie uzywa sie go/come po going to.
Mowiac "we are going to the cinema" rowniez wyrazasz przeciez, ze jest to juz pewne i ustalone z gory. "We are going to go" implikuje natomiast zamiar w danej chwili, ale chyba nieco slabiej.

Wydaje mi sie, ze regula ktora cytujesz nie do konca sie sprawdza.

Wezmy zdanie:
We are going swimming. We are going to go swimming.
W przeszlosci chyba nie powiemy: We were going swimming, tylko we were going to go swimming?
Poczytaj sobie.
Czytam i wnioskuje, ze to, co mowie, nie jest bledne.

We are going to the cinema next Monday = inevitalibity, pewne
We are going to go to the cinema = plan for the future

Nigdzie nie widzialem, zeby "be going to go" bylo uznane za zle.
you live and learn
Jest taka regułka, że nie używa się going to z go i come.
Poczytaj sobie w ksiązkach itp.
Widzialem ewentualnie, ze RZADZIEJ sie uzywa i to tylko wtedy, kiedy miedzy pierwsza a druga forma nie ma w danym przypadku roznic.
karo, zmieniłam na getting here - faktycznie lepiej :)

wg mojej nauczycielki obie wersje 'we are going to swimming pool' i 'we are going to go to swimming pool' są poprawne :)
to THE swimming pool
tez tak sadze
tak, the, zawsze zapominam. ale muszę się tego nauczyć - kiedy 'the' a kiedy 'a'.
Cytat: dominikahh
tak, the, zawsze zapominam. ale muszę się tego nauczyć - kiedy 'the' a kiedy 'a'.

pytanie tak postawione wymagaloby dlugiej odpowiedzi - sa regulki (patrz ponizej), ktore w jakis sposob pomagaja w oswajaniu sie z angielskimi przedimkami i ich stosowania, ale tak naprawde to trzeba je po prostu wyczuc

w przypadku, kiedy osoba mowiaca uzywa the, ma na mysli jakis konkretny obiekt/osobe, i daje tym samym do zrozumienia, iz osoba, do ktorej sie zwraca, tez ma pojecie, ze o ten konkretny obiekt/osobe chodzi
okej, to mam teraz jeszcze pytanie. dlaczego w liście ma być w takim razie 'the swimming pool' ale 'a shopping centre'?
Cytat: dominikahh
okej, to mam teraz jeszcze pytanie. dlaczego w liście ma być w takim razie 'the swimming pool' ale 'a shopping centre'?

to juz pytanie nie do mnie - osoby udzielajace Ci pomocy wczesniej powinny sie w tym temacie wypowiedziec
Cytat: mg
bo to ma znaczenie 'jestesmy zdecydowani, zeby tam pojsc bez wzgledu na to, co sie zdarzy'.
Nie uzywa sie go/come po going to.

A gdzie można coś więcej o tym przeczytać? Dość często spotykam się ze zdaniami typu "going to go" pisanymi/wypowiadanymi przez native'ów.
w różnych źródłach, teraz nie potrafię podac konkretnego - nie powtarzam sobie gramatyki codziennie :-)
ale pierwszy raz usłyszałem o tym od native'ki na studiach - powiedziała, że 'going to go' trzeba by wymówić z akcentem na 'going', z taką determinacją.
poszukaj w ksiazkach wydawnictwa Collins - jest tam o tym wspomniane
http://www.antimoon.com/forum/t9659.htm

a tutaj z Hewingsa - szukaj na dole strony
http://books.google.com/books?id=IERuPWeRGOEC&pg=PA20&lpg=PA20&dq=%22be+going+to%22+%22+go+come%22&source=bl&ots=vMqOYBvfnB&sig=yrdDPeL4Bo6wNBqzQ3q8Tjohp8A&hl=pl&ei=URwuTfXAO9D2sgar0fHdBw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CD0Q6AEwBw#v=onepage&q=%22be%20going%20to%22%20%22%20go%20come%22&f=false

dla równowagi jeszcze to :-)
http://www.englishpage.com/forums/showthread.php?t=7607
Oj, coś się rozjechało na ekranie
wpisz w google "be going to" "go come"
i szukaj wątków z antimoon, englishforums i ksiązki - wszystko na pierwszej stronie
No a temu nie zaprzeczysz:
http://www.herkeseingilizce.com/ingilizce/tense7.asp
cytatin dawarum poniżul:
Bazen gelecek zamandan bahsederken present continuous tense kullanılır. Bu kullanımda anlam, “be going to “ yapısı ile tamamen aynıdır. Geleceğe yönelik kesin bir plan , karar ya da niyet belirten cümlelerde present continuous tense kulanılabilir. “go, come, arrive, stay, leave” fiileri present continuous tense’in gelecek zaman ifadelerinde sıklıkla kullanılır. Bu fiiler kesin planlar ifade ederler. Gelecekte planlanmış seyahat ifadelerinde kullanılan, fly, walk, ride, drive, take ( a taxi, a bus etc.) gibi fiiller de present continuous tense’de kullanılırlar.
w turcji czesto bywasz?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie