Typowy dzień podczas weekendu.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Mam do opisania mój typowy dzień podczas weekendu ale jest parę zdań których nie jestem pewna, więc napiszę je tutaj i proszę o sprawdzenie. Z góry dziękuję.
1)Jestem studentem zaocznym więc mam weekend tylko 2 razy w miesiącu - I am a part-time student, so I have a weekend only twice a month.
2)Pracuję w sklepie więc mój weekend zaczyna się w piątek o 22 - I work in shop so my weekend is starting at 10 p.m. on Friday.
3)Piątkowe wieczory spędzam na oglądaniu tv - I spend Friday evenings on watch tv.
4)...po całym dniu w pracy - ...after all day in work/ at work?
5)Sobota zaczyna się dla mnie o 10 kiedy budzi mnie moja mama - Saturday is starting for me at 10 a.m. when my mum wakes me.
6)...więc zawsze robię coś dobrego do jedzenia - ...so I always do something good to eat.
7)Kiedy w końcu skończę te wszystkie prace domowe mam obiad - When I finally finish these all housework I have dinner.
8)Ale moje prawdziwe życie towarzyskie zaczyna się wieczorem koło 19 albo 20 kiedy robię co chcę- But my really social life is beggining in the evening at about 7 or 8 p.m. when I do what I want.
9)Zazwyczaj oglądamy jakiś film przez parę godzin. - we usually watch some movie for few hours.
10)Późnym wieczorem... - Late in the evening...
11)Przeważnie idziemy do baru albo do klubu gdzie pijemy, rozmawiamy i tańczymy dużo do późna.
12)W niedziele wstaje podobnie jak w sobotę ale nie robię nic specjalnego - On Sunday I get up similar to Saturday but I do nothing special.
so I have a weekend off only twice a month
weekend jest co tydzien, tylko Ty tego nie zauważasz :-)
w 2. zdaniu in a shop, potem simple present,
spend ... doing sth
after a day at work
5. simple present
wakes me up
6. make
do something good to eat = spelniam dobry uczynek, zeby jesc - np. wynosze sasiadowi smieci, a on daje mi sucha bulke :-)
housework liczba pojedyncza, wiec all this housework
lunch, bo dinner to taka goraca kolacja
really = naprawde, prawdziwe = real
simple present, ile mam powtarzać :-)
for a few hours
11. nieprzetlumaczone, hm, przerwa w zyciorysie?
just like on Saturday, but I don't do anything special - nothing podkresla to NIC
Aha no tak, uciekło mi ;) no więc jak na moje to 11 brzmi: Mostly we go to pub or to disco where we drink, talk and dance a lot to late...
Ps. Dzięki za pomoc :)
a pub or a disco... until late

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie