Zdanie z past simple/perfect

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Mieliśmy wstawić czasowniki w odpowiedniej formie i czasie w takim zdaniu:

The storm .....(damage) her house, where she .......(live) since she left school.

Czy ktoś mógłby mi pomóc, bo mamy w grupie chyba z milion wersji, a dyskusja jest gorąca.

Moja wersja: The storm damaged her house, where she lived since she left school.
had been living, had left
tamte left jest juz okay - to sie nazywa tense simplification, i nie ma potrzeby stosowania past perfectu, bo juz jasno wynika ze zdania had been living , ze to bylo jeszcze wczesniej, niz pierwsze wydarzenie z przeszlosci
Jeżeli pytająca jest na studiach, to skorzysta z takiego wyjaśnienia. Jeżeli jest na poziomie intermediate, to trochę jej zamącimy w głowie - ale chyba jest na studiach.
mowisz na studiach? a w liceum tego nie ucza :?
Jeżeli dopiero co wprowadziłeś regułkę, że Past Perfect oznacza zdarzenia wczesniejsze niż 'zdanie odniesienia' w Simple Past, to nie powinieneś zaraz wprowadzać takich 'kontrprzykładów'. Wszystko w swoim czasie.
no tak, ale ty piszesz o tym, ze tego ucza na studiach - naprawde nie wczesniej?
Nie napisalem ,ze tego ucza na studiach.
no fakt, napisales chyba jest na studiach
ale nie w tym rzecz - czy tegoprzypadkiem nie ucza juz w liceum :?
Pisałem komentarze gramatyczne do podręcznika na poziomie internediate i upper-intermediate i tego tam nie bylo.
a no chyba ze
Witam! Jestem na kursie przygotowującym do FCE. To zdanie trochę mnie zbiło z pantałyku, bo w pierwszym odruchu chciałam napisać past perfect continous. Ale zastanowiło mnie to left i wpisalam past simple. Poczytam o tym tense simplification:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą