BARDZO PROSZĘ O SPRAWDZENIE I POMOC W DALSZYM TŁUMACZENIU.

Temat przeniesiony do archwium.
Tekst pl:
W przebiegu życia ludzkiego można wyróżnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest dzieciństwo, ostatnim – starość. Starość jest tak samo ważną fazą naszego życia, jak i inne.
Faza życia, w której człowiek ma do wypełnienia wiele różnorodnych zadań, ułatwiających mu przystosowanie się do nowych warunków życia, wzbogacających jego osobowość
i nadających sens jego dalszej egzystencji. W mojej pracy starałam się przedstawić charakterystykę starości jako etapu życia człowieka w świetle literatury, potrzeb, zagrożeń, postaw pozytywnych i negatywnych wobec starości. Wspomniano także o instytucjach i organizacjach, które mają wspierać ludzi starszych, służyć im radą i pomocą, zostały przedstawione opisy projektów socjalnych realizowanych na rzecz ludzi starszych z przykładami dobrych praktyk. To, czy człowiek jest aktywny czy bierny jest wynikiem przyjętego planu na życie; zależy także od okoliczności, na które nie ma wpływu. Sposób przeżywania starości zależy w dużym stopniu od nas samych. Starzenie się jest naturalnym procesem, który dotyka każdego żywego organizmu. Coraz więcej ludzi dożywa późnej starości, co ma wieloraki wymiar: wydłużonej w czasie sprawności, zachorowalności, uzależnienia od innych osób i instytucji. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby ludzi starszych, możliwości i sposoby ich zaspokajania, formy spędzania czasu wolnego .
O aktywizacji i aktywności ludzi starszym mało się mówi i mało robi.
Praca zawiera opis projektu socjalnego poświęconego utworzeniu pracowni plastycznej w Domu Dziennego Pobytu „Malinka” w Opolu. Dzięki realizacji tego projektu - utworzeniu
i wyposażeniu pracowni plastycznej ludzie starsi mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, wyrażania emocji, nastrojów, uczuć, że nie czują się osamotnieni, że daje im to poczucie niezależności, decydowania o sobie oraz wypełnienia wolnego czasu.
W obliczu zmian, jakie następują w kraju i na świecie osoby starsze mają problemy z odnalezieniem siebie w nowej rzeczywistości. W świetle takiej sytuacji obowiązkiem społeczności lokalnych jest stworzenie takich warunków, aby jesień życia nie musiała oznaczać pozostawania w domu i zaniechania aktywności.


A tu tłumaczenie, które chyba zostanie wyśmiane,ale przynajmnije próbowałam. Doszłam do zdania o domu dziennego pobytu i sie zawiesiłam.Proszę o pomoc!

Course of human life can be divided into several stages. First of them is childhood, and the last one is senility. In our life, senility is as important as the other stages. Life is a time when every human must fulfill a lot of miscellaneous tasks, to help him adjust to the new conditions of life, to enrich his personality and give meaning his continued existence. In my thesis, I tried to present a characteristics of old age as a stage of human life in view of literature, needs, risks, positive and negative attitudes against old age. I also mentioned about institutions and organizations which should support aged people, give them advice and bring help, whenever it needs. Likewise, I presented social projects, which were created for older people. Whether a person is active or passive, is the result of a plan adopted for life. Of course, it also depends on circumstances that nobody has an effect. The way, we go through the senility is largely depended on ourselves. The process of growing old occurs to everyone. Life expectancy is increasing and it has a different symptoms ,eg. athleticism or morbidity in older age, dependence on other people and institutions. With age, needs of older people are changing , opportunities and ways of satisfying them are changing too, even forms of spending free time are different . The activation and activity of older people is a taboo. This paper describes social project,

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia