Past Simple - kilka zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Prosiłbym o sprawdzenie kilku zdań, które ułożyłem w czasie Past Simple. Z góry dziękuję.

I ate dinner in the restaurant yesterday - Wczoraj jadłem obiad w restauracji.
I was in United Kingdom two years ago. - Byłem w Wielkiej Brytanii dwa lata temu.
She cried yesterday because she broke with her boyfriend - Ona płakała wczoraj bo zerwała z chłopakiem.
I watched an interesting movie with my girlfriend two days ago - Oglądałem ciekawy film z moją dziewczyną dwa dniu temu
My house was built in 1965 - Mój dom został wybudowany w 1965
I used to swim with my brother in one team - Pływałem z bratem w jednej drużynie
Did you buy this television in 1989? That was a bad decision. - Kupiłeś ten telewizor w 1989? To była zła decyzja.
Was I drank on yesterday party? - Czy byłem pijany na wczorajszej imprezie?(Pytanie trochę idiotyczne ale cóż ; d)
Did you kiss me in the night? - Czy pocałowałaś mnie w nocy?
I didn't steel my father's cigarettes - Nie ukradłem papierosów od ojca.
edytowany przez LubieHerbate: 30 wrz 2012
I ate dinner in the restaurant yesterday - Wczoraj jadłem obiad w restauracji. ok
I was in (brak czegos) United Kingdom two years ago. - Byłem w Wielkiej Brytanii dwa lata temu.
She cried yesterday because she broke (up) with her boyfriend - Ona płakała wczoraj bo zerwała z chłopakiem.
I watched an interesting movie with my girlfriend two days ago - Oglądałem ciekawy film z moją dziewczyną dwa dniu temu - ok. Inni mogą proponować past cont, co ma wieksze zastosowanie z 'interruptions'.
My house was built in 1965 - Mój dom został wybudowany w 1965 - ok.
I used to swim with my brother in one team - Pływałem z bratem w jednej drużynie - ok.
Did you buy this television in 1989? That was 'a' bad decision. - Kupiłeś ten telewizor w 1989? To była zła decyzja.
Was I 'drank' on yesterday party? - Czy byłem pijany na wczorajszej imprezie?(Pytanie trochę idiotyczne ale cóż ;
d) Did you kiss me in the night? (last night) - Czy pocałowałaś mnie w nocy? ok
I didn't steel my father's cigarettes - Nie ukradłem papierosów od ojca. steel = stal.
w zdaniu: 'Was I drank on yesterday party' dopatrzylem sie czegos jeszcze czegos, czego pobieznie czytajac, nie zauwazylem.

drank - druga forma od 'drink'. 'on (brak czegos) yesterday('s) party'
Co do 'party'. Bardzo czesto slyszalem on the party, lecz w szkole ucza mnie uzywac at the party.
I was in the United Kingdom two years ago. Chyba o to chodzi.
"that was a bad decision" - po wpisaniu w google razem z cudzysłowem znajduje pełno takich zdań. Tak więc teraz nie wiem o co chodzi. Rozumiem, że ma być bez tego 'a'?
Steel pokręciło mi się ze steal :x
Z tym drink to właśnie widzę, że wstawiłem nie tą formę co trzeba. Co do drugiego problemu to jedyne co mi przychodzi do głowy to 'on the yesterday's party'/'at the yesterday's party'? Bo mówię o konkretnej imprezie więc chyba tak. Dzięki za poprawki : )
edytowany przez LubieHerbate: 30 wrz 2012
that was a bad decision jest dobrze

at a/the party

To nie chodzi o to, że ty mówisz o konkretnej imprezie, tylko o to, aby i ty i twój rozmówca wiedzieli o jakiej imprezie mówisz.

I was at a party yesterday. Mówię o konkretnej imprezie, ale mój rozmówca pierwszy raz o niej słyszy więc użyję a.

W Twoim pierwszym zdaniu powienieneś ujżyć a z restauracją, nie the.
W sumie jak pytam czy byłem pijany to raczej kogoś kto tam był ale mniejsza o szczegóły. Dzięki za poprawkę z restauracją : )
Cytat: LubieHerbate
Was I 'drank' on yesterday party? - Czy byłem pijany na wczorajszej imprezie?

jakkolwiek chcialbys to przelozyc, najlepiej zabrzmialoby zdanie:
Did I get drunk at the party last night?
Cytat: eva74
W Twoim pierwszym zdaniu powienieneś ujżyć a z restauracją, nie the.

Tego na nie wiemy. a/the
Cytat: engee30
Cytat: LubieHerbate
Was I 'drank' on yesterday party? - Czy byłem pijany na wczorajszej imprezie?

jakkolwiek chcialbys to przelozyc, najlepiej zabrzmialoby zdanie:
Did I get drunk at the party last night?

bardziej slangowa wersja: Did you get pissed at the do last night?

napewno IN one team?
Cytat: fui_eu
napewno IN one team?

Whose team are you in? (British)
Whose team are you on? (American)
I'll second that.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia za granicą