Pytania egzaminacyjne na maturę-zdrowie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, post tak jak w temacie tyczy sie pytań maturalnych. Są to ważne rzeczy gdyż w tym roku czeka mnie matura a języka angielskiego uczę sie od niedawna. Bardzo prosiłabym o poprawienie w szczególności gramatyki w moich odpwiedziach bo z nia jest najwiekszy problem i o ile to możliwe, wytłumaczenia sensu gramatycznego, czyli dlaczego ten czas tu powienien sie znaleśc, Z góry dziekuję.
1. Why is leading a healthy lifestyle so important ?
Leading a healthy lifestyle so important beacous people have be healthly, feel dool, look good ang longer live.
2.Haw effective are campaingns promoting health? Why?
I think that good beacous campaingns promoting healthly be in television and more people looking tv. People have be healthy and good looking. (chciałam tutaj jeszcze napisac, że dzieki tym kampanią coraz więcej ludzi prowadzi zdrowy tryb życia, ale nie potrafię tego napisać )
3.Some people say that our lifestyle determines how long we live. Whot do you think?
Yes beacous live it depends on lifestyle. So do sports, healthly diet, ale healthy lifestyle longer live, in the opinion experts.
4.do you think school can encourage young people to lead healthier lives? how?
Young people spend in school a lot of time, listening to friends and teathers. I think the promoting healthly lifestyle in school is very important.(chciałam napisać cos więcej, odnośnie dodatkowych zajęc fizycznych i wykładów na temat zdrowego trybu zycia w szkołach ale nie potrafiłam tego ująć)

Wiem, że moje odpowiedzi są pożal się boże, bardzo chciałabym pisac, prosto , sensownie i na temat, a wychodzą mi odpowiedzi albo tak skomlikowane, że nie potrafię tego powtórzyć albo banalne na poziomie przedszkola. Może w tej kwestii ktoś był by w stanie mi cos doradzić ?

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa