Pomocy!!! przeksztalcenie zdania

Temat przeniesiony do archwium.
Borykam sie z kilkoma ostatnimi poprawkami w mojej pracy licencjackiej i mam ostatnie zdanie ktorego nie wiem jak juz poprawic aby nie brzmialo clumsy:

Opisuje adolescence
1 rozdzial- DEFINITION OF ADOLESCENCE
2- PHYSICAL AND PSYCHOLOGICAL CHANGES
3- COGNITIVE DEVELOPMENT
4- SOCIAL DEVELOPMENT- i to wlasnie z poczatkiem do tego rozdzialu mam problem, a konkretnie z 1 zdanie ktore wprowadza do tego rozdzialu, bo naprawde brzmi bardzo clumsy

Apart from physical and psychological changes that adolescents go through; and cognitive development, there is also social development, which is very important in adolescents’ life.
apart from/along with......, described in the previous chapters, social development is also very important...
jeszcze: besides na początek
dziekuje za poprawke ale mi nadal to "social development is also very important" sie nie podoba i nie wiem jak to zmienic, aby brzmialo jakos madrzej
soc dev is also an important process that adolescents go through

a wcześniej: changes that accompany adolescence / that are part and parcel of adolescence

studiujesz w UK?
nie, w Polsce ale juz skonczylam niby, tylko zostala mi obrona. Dziekuje Bardzo bo juz pytalam znajomych i tak jakos nic sensownego sama juz wymyslic nie moglam :) a nie jestem dobra za bardzo jezeli chodzi o pisanie czekgokolwiek, wiec czasami sama nie wierze jak ja 30 stron napisalam:) Dziekuje jeszecze raz!
Powodzenia!
Temat przeniesiony do archwium.