Krótki tekst użytkowy - email.

Temat przeniesiony do archwium.
Na początek chciałem się przywitać, jestem nowy na forum i potrzebuję pomocy z angielskiego. Jestem trochę nogą z tego języka; szkołę skończyłem ale ostatnio mam więcej czasu i zacząłem przerabiać na własną rękę podręczniki typu "New Oportunities" czy "Matura Solutions". Znajomośc języków może się przydać w późniejszym czasie:)

Niżej wklejam treść zadania i to co mi samemu udało się napisać samodzielnie. Będę wdzięczny za jakąś poprawkę błędów.
-----------------------------------------
Krótki tekst użytkowy - email.
Treść zadania: Poszukujesz osoby, z którą mógłbyś korespondować po angielsku. Napisz krótki list do czasopisma dla osób uczących się angielskiego.

- Przedstaw siÄ™ i napisz, ile masz lat.
- Napisz, skÄ…d pochodzisz i gdzie mieszkasz.
- Podaj kilka informacji o swojej rodzinie.
- Opisz swoje zainteresowania.

Dear Sir or Madam,

I am writing to your redaction because I learn English and I'm interested in to find friends to English conversations via that magazine.
I'm Robert and I'm 22 years old. I'm from Poland and I live in Warsaw. My family has four people. My parents live in Mallorca, in Spain. I have a sister - she is a student and she studies art. My favourite hobbies are sport, films and music. I like tennis - I play it often. I love volleyball too but I watch it on TV only. But I play beach volleyball in the summer. Besides, I like go to the cinema and listen to music. But my favourite form of recreation is biking.

Your faithfully,
XYZ.

------
Ps. w pierwszym zdaniu chodziło mi o coś w tym stylu: "Piszę do Państwa redakcji, ponieważ uczę się angielskiego i jestem zainteresowany znalezieniem znajomych do konwersacji angielskich za pośrednictwem tego magazynu/czasopisma" - Szczególnie tego nie jestem pewien, bo gdzieś ze słownika LONGMANA wyciągnąłem to "via" i nie wiem czy kontekst został dobrze użyty.

Będę wdzięczny za poprawkę, również dalszej części tekstu, bo pewnie masa błędów jest.Mam nadzieję, że zbytnio nie namąciłem. Z góry dziękuję :P

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa