Proszę o sprawdzenie mojego tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,
mam problem z przetłumaczeniem streszczenia. Bardzo długo nie używałam angielskiego i obawiam się (jestem tego pewna), że nie zrobiłam tego zbyt dobrze :S Proszę o poprawienie tych moich wypocin oraz o sugestie jak inaczej to ujać żeby pozostał sens.
pozdrawiam,
Dominika

Niżej umieszczam tłumaczenie oraz oryginał
The principal purpose of thesis is creation of spatial development concept of area. The space is designed for multi-family housing. The thesis consists of information about subject and design part. To achieve the objective, it was necessary to execute an analysis of the area conditions. The external conditions are the location area, the neighborhood features, the significant centers and the availability of communication. The internal conditions are the current state of development, the landform, the state ownership of real estate and the method of land development area, which is set in the current local land use plan. Information from the analysis and the design assumptions are substantive basics to project. Basic design assumptions are achieving the spatial order and functional balance between planned elements. Design work focused on the creation of spatial solutions in due course. Attention was paid to communication solutions inside the land plot ( the internal road, parking, footpath, shared zone), the characteristics of multi-family buildings and relaxation zone with greenery. The site summary has been prepared. The final result of the project is the 3D vision made in SketchUp and V-Ray. Visualization of the spatial development concept and all other relevant elements of the project are attachments to this thesis.


Głównym celem pracy jest opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego terenu przeznaczonego pod zabudowę wielorodzinną. Praca składa się z opisu przedmiotu opracowania oraz z części projektowej. Do realizacji celu niezbędne było wykonanie dokładnej analizy uwarunkowań obszaru. Poddane analizie zostały zarówno uwarunkowania zewnętrzne, do których należą m. in.: lokalizacja terenu, sąsiedztwo funkcji, znaczące ośrodki, dostępność komunikacyjna, jak i uwarunkowania wewnętrzne tj. istniejący stan zagospodarowania, ukształtowanie terenu, stan własności oraz ustalony w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego sposób zagospodarowania obszaru. Informacje uzyskane z analizy oraz założenia projektowe stanowiły podstawę merytoryczną do dalszej części pracy. Podstawowym założeniem projektowym stało się osiągnięcie ładu przestrzennego i zachowanie równowagi funkcjonalnej pomiędzy planowanymi elementami. Prace projektowe dotyczyły opracowania rozwiązań przestrzennych zgodnych z aktualnymi przepisami prawa. Uwagę poświęcono rozwiązaniom komunikacyjnym wewnątrz działki (drodze wewnętrznej, parkingach, ciągach pieszych i ciągach pieszo – jezdnych), charakterystyce budynków wielorodzinnych proponowanych w projekcie oraz strefie wypoczynkowej i towarzyszącej jej zieleni. Sporządzony został bilans terenu. Efektem końcowym prac jest wizja przestrzenna przedstawiona w trójwymiarowej formie wykonanej w programach SketchUp oraz V-ray. Wizualizacja koncepcji zagospodarowania przestrzennego wybranego terenu, a także wszystkie inne istotne elementy projektu zostały zobrazowane w obszernych załącznikach do niniejszej pracy