Zdanie-tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Jak prawidłowo przetłumaczyć to zdanie ? (PS. Pomimo, że znam słówka czasem nie potrafię dobrać odpowiedniej formy do kontekstu. Może ktoś zna jakieś dobre sposoby na nabycie tej umiejętności? Czy pozostało mi jedynie tłumaczyć jak najwięcej ;) )
They like to be free to follow their own ideas. - Oni chcą być wolni, żeby śledzić własne pomysły.
chcą móc czynić tak, jak uważają
Ok, dziękuję. I właśnie tu mam problem. W tym zdaniu nie ma ani słówka móc ani uważać , w ogóle nie przetłumaczyliśmy tak naprawdę tych słówek które są w tym zdaniu, tylko je tak jakby zinterpretowaliśmy . I jest na to jakaś metoda jak się tego nauczyć? Czy tylko trening czyli mistrza? :)
trzeba zrozumieć zdanie, jest kilka mozliwych tlumaczen, moje tłumaczenie jest akurat mało dosłowne, ale wg mnie brzmi dobrze, u ciebie szwankuje to "śledzić"
bo follow też oznacza śledzić. W ogóle teraz rozkminiłam i dosłownie to mi oznacza : Oni chcą być wolni, żeby postępować według swoich własnych myśli. I ciężko mi jak nie wiem to jakoś stylistycznie zapisać. Może coś jest ze mną nie tak, nie wiem już sama xd. A masz jeszcze jakiś pomysł jak to inaczej można przetłumaczyć ? PS. Przepraszam, że Ci tak zawracam głowę ;)
no, ale widzisz śledzić tutaj ewidentnie nie pasuje, bo nie znaczy "postepować"
nie mam, ale są też inni forowicze.
Do niczego mi to nie jest potrzebne, tak dla siebie tylko chcę zrozumieć, jak się to tłumaczy, bo zawsze nawet jak znam słówka, to takie trudniejsze zdania tłumaczę jak jakieś upośledzone dziecko xd
Teraz wiem, że nie pasuje, ale jak tłumaczę sama to mam pustkę i mi jakieś herezje wychodzą :( :))
kwestia poziomu zaawansowania
Czyli co polecasz najwięcej ćwiczyć, żeby tą umiejętność czytania ze zrozumieniem poprawić ? Tłumaczyć jak najwięcej zdań czy może wszystko po trochu : słuchanie, słówka, teksty, gramatyka ? :)
bo właśnie to jest tak, że osoby, które mają o wiele gorsze oceny i uczą się mniej, radzą sobie z tymi tekstami lepiej ode mnie. I to mnie dołuje .
uczyc sie i polskiego, i angielskiego :) czytac duzo i dobrego w obu jezykach
Dzięki :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa