Ćwiczenie z relatives.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

robię właśnie ćwiczenie i za nic w świecie nie mogę pojąć podanych w kluczu odpowiedzi (które nie pasują do moich). Bardzo prosiłabym o sprawdzenie i ewentualną podpowiedź czemu tak:

1. Our new neighbours, who live in the flat (a) __ is just below ours, own the gallery (b) __ is showing the Picasso exhibition.

Moja odpowiedź: (a) which/that (b) which/that
Odpowiedź z klucza: (a) which, (b) which

Według teorii nie mogę zamienić which na that, jeśli poprzedza go przecinek lub prepozycja, dobrze zrozumiałam? Dlaczego w (a) nie może być w takim razie "that"? A może może być, tylko klucz nie uwzględnia? I dlaczego nie mogę użyć "that" w przypadku (b)?

2. I believe that vitamin C relieves cold quickly, __ is a point __ many doctors disagree on.

Moja odpowiedź: which, (that/ which)
Klucz: which, that/which

Dlaczego w drugim przypadku nie mogę ominąć that/which? W teorii znalazłam, że nie mogę ominąć which jeśli odnosi się do podmiotu (osoby wykonującej czynność). I nie bardzo widzę wykonawcę czynności (point?). Czy bierzemy pod uwagę tylko tę jedną część zdania (od which is a point)? Bo w całości podmiotem jest "I", tak? Strasznie to dla mnie pokręcone - przypuszczam, że z braków wiedzy z podstawówki, które się systematycznie staram nadrobić ;/.

3. My Babe Ruth baseball card, __ value has triple since I bought it twenty years ago, was bought by a collector __ lives in the house __ I grew up.

Moja odpowiedź: which, who/that, where
Klucz: whose, who/that, where

Dlaczego w pierwszym "whose"? Czy to nie odnosi się tylko do osób? Mogę powiedzieć "a table whose leg was broken"?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
1 najwyrazniej wyznaja zasade
the... which
a... that/which

2. byc moze uznali ,ze zdanie jest napisane formal style i wtedy pominiecie that/which nie uchodzi

3. jak widzisz, whose mozna stosowac do rzeczy, zwlaszcza w stylu oficjalnym, tzn. na co dzien nie powiemy tak o stole.
ktorego wartosc = whose value, the value of which, of which the value (ostatnie bardzo oficjalne)
which value = ktora to wartośc...
Serdecznie dziękuje za odpowiedź :)