Rekomendacja oraz krótka auto-prezentacja.

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,
dostałem do przetłumaczenia list referencyjny oraz zrobienie auto-prezentacji. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś sprawdził czy nie ma tam rażących błędów.

Z góry dziękuje.

Rekomendacja:

Cytat:
XYZ is graduate from Technikum nr 4 in City, wich he ended in 2015. In this time he was learning as IT. During 4 years in school he presented as student conscientious. He has his own opinion and he could defend it. Many times took initiatives to take additional actions. Tasks assigned to him realized honestly and timely. He showed that is worth to deput tasks to do, because it was sure that you will done it well. He was consistent in achieving its goals.
XYZ was an active student, still trying to improve himself and reach the best results in his own interest.

Preznetcja:
Cytat:
Hi, my name is X and this is my aplication for camp america program. I have 20 years and for now I study on University of Economics in Katowice. Now, I am going to tell you something about me and convince you that i am the best choice for camp america. The most important thing is that i am hard working. I also can have fun. I am not afraid to new experience or work. Since i have got 18, I was woking abroad every summer. I have good relations with kids.
I have a lot of hobbies. I love sport. various types of sport. I have played in our local footbal team for over 12 years but after i moved i had to quit.
Zdjecie jak gram, oraz filmik na których biegam i gram w piłke. But it didn’t means that i stoped doing it. quite the reverse I’ve stared to to get to know new kinds like for example jogging, tennis, basketball, volleyball or, what interested me most, snowboarding.In the meantime I read books and watch movies .
I’ve started to play guitar and Lately, it takes the most time of my life.
I am helpful, cheerful and I am smiling all the time. If I can’t do something, I don’t give up. I always try to do something better. I really enjoy works with people.
są rażące błędy
a w ogole jak to jest mozliwe, że ktoś chce jechac na camp america i nie potrafi sam napisac czegos o sobie w zrozumialy sposob?
Widzę że te forum opiera się na wytykaniu ludziom błędów i komentarzach a nie na pomocy :( trochę to smutne że ta znieczulica ludzka jest coraz bardziej widoczna, nawet w tak błahych sprawach jak sprawdzenie komuś prezentacji.
chciałeś wiedzieć, czy są rażące błędy, wiec o co ci chodzi?
błędy są w każdym zdaniu np. 'I have 20 years' albo 'student conscientious'
to nie ja wysyłałem ten tekst tylko po odpowiedzi innego członka forum napisałem swoje wrażenie. Moim zdaniem jeżeli ktoś zna język angielski na wysokim poziomie i jest homo sapiens a nie homo ledwo sapie to powinien pomóc chłopakowi a nie napisać 2 zdania że wszędzie są błędy.
>>>>Moim zdaniem jeżeli ktoś zna język angielski na wysokim poziomie i jest homo sapiens a nie homo ledwo sapie to powinien pomóc chłopakowi a nie napisać 2 zdania że wszędzie są błędy.
...ale serduszko kochane, twoje zdanie tutaj sie nie liczy.
A to, ze ktos powie mi, ze ja powinnam to zrobic.....to chyba sam wiesz co mozesz zrobic z takim poleceniem...
Ok, tak czy inaczej dziękuje za "pomoc". Postaram się to zmienić. Faktycznie czytam to znowu i sam parę sobie wytykam.

Cytat: zielonosiwy
chciałeś wiedzieć, czy są rażące błędy, wiec o co ci chodzi?
błędy są w każdym zdaniu np. 'I have 20 years' albo 'student conscientious'

Tylko o takie coś mi chodziło. I najbardziej w tej rekomendacji bo była napsiana językiem który naprawdę, ciężko mi się tłumaczy.
edytowany przez Kramar2011: 11 lis 2015
Cytat: kamilz183
to nie ja wysyłałem ten tekst tylko po odpowiedzi innego członka forum napisałem swoje wrażenie. Moim zdaniem jeżeli ktoś zna język angielski na wysokim poziomie i jest homo sapiens a nie homo ledwo sapie to powinien pomóc chłopakowi a nie napisać 2 zdania że wszędzie są błędy.

nie widzisz dwoch problemow, chociaz o nich pisalem:
1. ktos tlumaczy list w oficjalnej sprawie i robi podstawowe bledy. To znaczy, że nie powinien tlumaczyc. Poprawa listu przez kogos innego w niczym nie pomoze, a moze nawet utwierdzi tego, kto tlumaczyl, ze nie musi sie ksztalcic, bo jakby co, to mu na forum poprawia.
2. ktos jedzie na camp america, ale napisanie kilku slow o sobie samym zleca komus innemu. Jak taka osoba zamierza sie porozumiewac na camp america? Czy nie powinni jechac ci, ktorzy potrafia sie porozumiec po angielsku?
Gdybys mial duzo pieniedzy, to dawalbys kilak zlotych kazdemu, kto Cie o to poprosi? Zdaje sie, ze tego oczekujesz ode mnie.
hmmm... tak na prawdę to ja jadę ale dostałem rekomendacje po polsku a trzeba po angielsku. Źle sie wyraziłem najwidoczniej. No ale nic, już wysłałem, trochę poprawiłem, najwyżej amerykanie mnie wyśmieją.
edytowany przez Kramar2011: 14 lis 2015
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa